Читомо > Календар подiй > Організатори фестивалю «Острів Європа» проведуть прес-конференцію

Календар подiй

Організатори фестивалю «Острів Європа» проведуть прес-конференцію

27-03-2018 | 14:00
м. Київ, Український кризовий медіа-центр, вул. Хрещатик, 2

Прес-конференція організаторів Фестивалю «Острів Європа» (Вінниця), який відбудеться вперше з 15 по 17 червня 2018 року у Вінниці.

15-17 червня 2018 року у Вінниці на різних локаціях міста триватиме фестиваль «Острів Європа». «Острів Європа» (Europe Island) – мистецький проект, покликаний артикулювати літературу минулого й сьогодення, вкорінену в ментальному світі європейської цивілізації.

Фестиваль «о.Є» планує зібрати непересічних письменників, діячів мистецтва й інтелектуалів із різних куточків континенту на спільну розмову про Європу як острів, де можна відчути присутність Іншого на єдиній території – географічній і психологічній. Вибір місця проведення – Вінниця – невипадковий, адже з часів свого заснування місто спершу було фронтиром модерної Європи, а згодом стало точкою «золотого перетину» історичних, культурних та економічних шляхів. Митці, народжені цим простором (Михайло Коцюбинський, Ігор Костецький, Василь Стус та багато інших першорядних імен, яких прагне актуалізувати фестиваль), сформувалися як ментальні європейці саме на берегах Південного Бугу, органічно влившись у світові мистецькі рухи своєї доби. Так само й у ХХІ столітті Вінниця прагне стати майданчиком налагодження мостів між Сходом і Заходом, традицією й інновацією, індивідуальними голосами та відчуттям спільноти.

Особливістю фестивалю є залучення унікальних урбаністичних «острівців» у різних точках Вінниці, прив’язаних до атмосфери літературності. Тут відбуватимуться літературні читання, дискусії інтелектуалів, перформанси та концерти, виставки й екскурсії, наповнюючи простір міста новими сенсами та видобуваючи його органічні контексти. Відвідувачі фестивалю зможуть відчути атмосферу «літературного безвізу», який органічно поєднуватиме європейських митців з їхніми українськими колегам,и – доводячи понад столітню традицію інтегрованості української культури в континентальні та світові тенденції.

У фокусі фестивалю будуть ті контексти й автори, які репрезентують «малі» мови та «камерні» літератури, що знаходяться поза мейнстрімними течіями. Також серед гостей будуть літератори, пов’язані тематикою й особистою історією з багатокультурними регіонами України.

На презентації для журналістів буде детально анонсовано концепцію фестивалю, проекти «о.Є» на «Книжковому Арсеналі» та в рамках інших подій, а також розкрито «родзинки» майбутнього фестивалю.

Учасники й учасниці прес-конференції:

  • Галина Якубович – заступниця міського голови Вінниці
  • Максим Філанчук – директор департаменту культури Вінницької міської ради
  • Микола Рябчук – письменник, есеїст, президент Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу
  • Катерина Калитко – письменниця, перекладачка, співзасновниця проекту «Острів Європа», кураторка міжнародної програми фестивалю, переможниця Книги Року ВВС 2017, лауреатка премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського
  • Анна Вовченко – перекладачка, співзасновниця проекту «Острів Європа», кураторка міжнародної програми фестивалю
  • Олександр Вешелені – літературознавець, перекладач, директор фестивалю «Острів Європа», голова громадської організації «Культурний Кампус»

Акредитація журналістів проходить за формою Google

Організатори фестивалю: громадська організація «Культурний Кампус», Вінницька міська рада та Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського.
Фестиваль «Острів Європа» відбудеться за підтримки вінницького міського голови Сергія Моргунова.

Довідка:

«Острів Європа» – літературний проект, заснований українськими літераторками Катериною Калитко й Анною Вовченко у 2015 році. Проект покликаний артикулювати здобутки «малих» та «камерних» літератур Європи (Центрально-Східна Європа, Балкани, Середземномор’я та інші регіони, а також творчість мігрантів) та їхній зв’язок з українським історико-культурним контекстом. Реалізував події в рамках Форуму видавців у Львові, Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo».

За інформацією звертайтеся до прес-секретарки фестивалю «Острів Європа» Катерини Рудик:
098 097 3827 europeislandfest@gmail.com

Сторінка проекту на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe