Читомо > Календар подiй > Ольга Ковалевська презентує поетичну книжку “Зорі у квадраті”

Календар подiй

Ольга Ковалевська презентує поетичну книжку “Зорі у квадраті”

20-06-2017 | 19:00
м. Київ, кнайп-клуб «Купідон», вул. Пушкінська, 1-3

Презентація поетичної книги Ольги Ковалевської «Зорі у квадраті». «Видавництво Старого Лева» запрошує читачів провести вечір з хорошою поезією, в компанії письменниці та модераторки – поетеси Оленки Гусейнової.

Літературознавці та філософи часто називають поезію «алгеброю метафор». Цю тезу підтверджує назва книжки Ольги Ковалевської — «Зорі у квадраті». Однак, математики тут небагато, — значно більше світлої наївності та нещадної самоіронії з вуст дитини, яка виросла, але так і не подорослішала. Філософія цієї книжки заснована на фундаментальних речах — любові до людей та світу. Тож перехід від фізики до метафізики можна і не помітити…

За словами Ольги Ковалевської, географія книжки охоплює чотири міста: Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Київ та Суми. «Найбільш ранні вірші писались у віці 15 років, – каже авторка. – Найпізніші – ті, що писалися нещодавно. Тобто під цією обкладинкою вмістились 15 років життя: спостережень, філософських роздумів, любовних історій»

«Я люблю, коли книжка віршів складається в одну історію, – говорить про «Зорі у квадраті» Мар’яна Савка. – А ця книжка для мене — це історія дівчинки, яка, дорослішаючи, обрала вірші інструментом власного пізнання світу. Ось вона сторожко іде стежкою, в руках невеликий ліхтарик, який вихоплює з імли якісь несподівані вітражні пазли — і вони зблискують звабливим сяйвом наївно зворушливих істин, але ще не дають розуміння всієї картини. Але дівчинка сміливо йде далі, промінь ліхтарика стає все сильнішим і потужнішим, просвічує наскрізь реальність, віднаходячи там усе більше сенсів, кольорів, почуттів. І врешті це вже не ліхтарик — це вже схоже на світло велетенського екрана, на якому іде повнометражний фільм, таке справжнє соковите кіно, з вічним сюжетом пошуку кохання та сенсу буття».

Довідка:

Ольга Ковалевська – журналістка, поетеса. Народилася у Хмельницькому. Закінчила Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Протягом 2007-2010 рр. отримала музичну освіту у студіях при Національній заслуженій капелі бандуристів та Народному хорі ім. Верьовки. Була ведучою «Яскравого радіо» (м. Київ), де створювала програми про провідних українських музикантів і культурних діячів. Співпрацювала з Сергієм Фоменко (гурт «Мандри»), скрипалькою Мирославою Которович та джазовим гуртом «JT Fresh» як PR-менеджер. Вела програму «Сумщина Incognita» на телеканалі UA:СУМИ. Протягом 2016 року організувала творчі проекти у Сумах: музично-поетичну виставу «Двічі нескінченність» за участі Каті Chilly та Романа Гриньківа; виставка колажів до власних віршів за участі творчих людей м. Суми «Зорі у квадраті».

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe