Читомо > Календар подiй > Олена Семеняка проведе лекцію про Людвіга Вітгенштайна

Календар подiй

Олена Семеняка проведе лекцію про Людвіга Вітгенштайна

01-07-2017 | 20:00
м. Київ, «Пломінь», пров. Шевченка, 5

Лекція філософа Олени Семеняки, присвячена особистості видатного мислителя ХХ століття Людвіга Вітгенштейна.

Що спільного у «Tractatus Logico-Philosophicus»  і «Філософських досліджень»? Назву лекції невипадково витримано в ревізіоністському ключі, адже йдеться про інтерпретацію спадщини, що визначила обличчя сучасної гуманітаристики. Хоча лінгвістичний поворот Людвіга Вітгенштейна ставлять в один ряд із прагматичним, герменевтичним, феноменологічним тощо поворотами, «парадигмальний» ефект його філософування можна порівняти з «коперніканським переворотом» Канта, який дав поштовх усім іншим.

Утім, Вітгенштейн був не тільки батьком, а й «могильщиком» – принаймні в тому, що стосується аналітичної філософії неопозитивістського періоду, тобто її «антиконтинентальних» амбіцій. Відомий у радянській історіографії як математик і логічний позитивіст, сьогодні Вітгенштейн усе частіше фігурує в амплуа «буддиста»  й «містика». Але передусім – як автора концепції «мовних ігор»  і філософії як терапії, поширене тлумачення якої збігається з мейстрімним викликом модерному логоцентризму. Але, можливо, Вітгенштейна знову не зрозуміли?..

Спробуємо інтегрувати творчість австрійського мислителя крізь призму пізніх лекцій на етичну та релігійну тематику, реконструювавши його філософський задум за аналогією з проектом критичної філософії Канта та «онтологічною» герменевтикою лінгвістичних модусів Гайдеґера.

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe