Читомо > Календар подiй > Олег Шинкаренко презентує роман «Кагарлик»

Календар подiй

Олег Шинкаренко презентує роман «Кагарлик»

14-05-2016 | 17:00
м. Відень, українська школа «Ерудит», Teinfaltstra?e 4, 1010 Wien

Олег Шинкаренко презентує роман-антиутопію «Кагарлик».

Роман Олега Шинкаренка «Кагарлик» – це сатирична антиутопія, агро-кібер-панк та роман-дорога, що зображує життя в Україні через сто років. Відбулася російська окупація, внаслідок якої Україна повернулася у середньовіччя. Головний герой, чию свідомість використали для виготовлення комп’ютерів російських військових супутників, намагається повернути втрачену через це пам’ять та свою дружину. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час.

Історія створення:

Роман починався 12 грудня 2012 року як Facebook-сторінка, на якій автор щодня публікував рівно 100 слів – повідомлень із паралельної реальності майбутнього. Проект одразу планувався як мультимедійний, автор написав для нього декілька музичних фрагментів у жанрі “конкретної” музики, використовуючи замість музичних інструментів звуки навколишньої реальності (стуки по пральній машині, холодильнику, батареї, каструлям, звук роботи електродвигуна кавомолки, уривки із сербських православних хоралів), поєднані у абсурдні колажі, які ілюстрували сюжетну канву. 7 травня 2013 року автор вирішив закінчувати роман у традиційній формі паперової книжки, тому припинив публікацію фрагментів на Facebook-сторінці.

Головні теми роману:

  • Неможливість існування адекватної копії свідомості через постійну та непередбачувану зміну оригіналу.
  • Критика агресивної семантичної монополії – намагання встановити єдину версію сенсу будь-чого за допомогою грубої сили.
  • Недовіра до пропонованої версії реальності і, як наслідок, – постійний пошук її альтернативи.
  • Прагнення людей, наляканих свободою та відповідальністю, яку вона передбачає, жити у просторі із уповільненим часом, що не вимагає реакції на можливі несподівані зміни.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe