Читомо > Календар подiй > Монографію «За Віру, Царя і Кобзаря» презентує видавництво «Критика»

Календар подiй

Монографію «За Віру, Царя і Кобзаря» презентує видавництво «Критика»

01-02-2018 | 18:30
м. Київ, Центр польських та європейських студій, вул. Волоська, 10, підвал 6-го корпусу

Видавництво «Критика», Інститут Критики, Центр польських та европейських студій імені Єжи Ґедройця Національного університету «Києво-Могилянська академія» запрошують на обговорення монографії Климентія К. Федевича і Климентія І. Федевича «За Віру, Царя і Кобзаря. Малоросійські монархісти і український національний рух (1905–1917 роки)».

У презентації, разом із одним із співавторів, Климентієм К. Федевичем, участь візьмуть історики:

  • Олена Бетлій, кандидатка історичних наук, старша викладачка катедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», т.в.о. очільниці Центру польських та европейських студій НаУКМА;
  • Володимир Любченко, науковий співробітник відділу історії України ХІХ – початку ХХ ст. Інституту історії України НАН України;
  • Ольга Мартинюк, кандидатка історичних наук, старша викладачка катедри історії НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
  • Оксана Юркова, кандидатка історичних наук, провідна наукова співробітниця відділу історії України 20–30-х років XX ст. Інституту історії України НАН України.

Модеруватимуть зустріч Олена Бетлій і Андрій Мокроусов, директор та відповідальний редактор видавництва «Критика». Вхід на подію вільний.

У монографії розглянуто парадоксаль­ний феномен останньої декади існування імперії Романових: широке долучення до українського національного життя чорносотенців, православних радикалів, інших представників вірнопідданчої колись проімперської правиці українського (насамперед волинського) походження та участь цих «новонавернених» малоросів/українців у творенні національних інститутів і проукраїнського дискурсу.

Спираючись на широку джерельну базу, дослідники підважують усталені стереотипи щодо історії українського руху і доводять, що на початку XX століття він уже не обмежувався середовищем самих тільки лібералів та соціялістів, народовців та поступовців, а охоплював і широкі кола правих націоналістів, релігійних фундаменталістів і світських кон­серваторів, які, попри властиві їм чорносотенство, монархізм, антисемітизм, полонофобію й антикатолицтво, на цих теренах назагал не були супротивниками у свій спосіб перетрактованого українства, могли сприяти розвиткові української національної ідеології й на ділі виступати її носіями.

Довідка:

Климентій К. Федевич народився 1975 року в Москві. Випускник історичного факультету Московського державного університету ім. Ломоносова (1998) та Центральноевропейського університету в Будапешті (2000). Здобув ступінь кандидата історичних наук на катедрі історії південних і західних слов’ян МДУ. Досліджує Центрально-Східну Европу та Україну у XX столітті, зокрема самосвідомість українців у першій третині XX століття, а також середньовічну історію мусульманських країн. Климентій І. Федевич народився 1941 року в селі Черневі неподалік Перемишля. Досліджує історію видання «Кобзаря» Тараса Шевченка, історію України, історію та культуру мусульманських народів.

Читайте також блог Климентія К. Федевича на сайті про потребу европеїзації української історичної пам’яті.

Журналістів, зацікавлених взяти коментарі у співавтора видання, домовитися про інтерв’ю або отримати дотичні інформаційні матеріяли, просимо звертатися до прес-служби видавництва: press@krytyka.com

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe