Читомо > Календар подiй > Мар’яна Савка проведе з Ларисою Денисенко відкриту дискусію про справедливість

Календар подiй

Мар’яна Савка проведе з Ларисою Денисенко відкриту дискусію про справедливість

13-05-2016 | 17:00
м. Львів, «Копальня Кави», Площа Ринок, 10

Про справедливість як життєву цінність говоритимуть головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка та письменниця, правозахисниця Лариса Денисенко. Це четверте відкрите інтерв’ю в рамках культурного проекту Мар’яни Савки «12 неймовірних жінок про цінності, які творять людину». 

Нерідко доводиться чути, що українці – народ із загостреним почуттям справедливості. Та чи замислювалися ми про суть справедливості, про те, на чому вона базується і яку роль відіграє для кожного з нас у повсякденному житті? На думку Лариси Денисенко, «справедливість – родичка совісті. Справедливість стоїть вище за примус, бо замішана вона на добровільності, свободі та відповідальності людини».

Як адвокат, що представляє інтереси громадян в Європейському суді з прав людини, Лариса Денисенко чудово розуміє ціну справедливості та умови, які її підтримують. Тож розмова під час відкритого інтерв’ю піде про гарантії справедливого ставлення, необхідність рівності перед законом, а також про відповідальність за порушення справедливості. «На мій погляд, принцип справедливості є саме тією основою, на якій ґрунтується принцип верховенства права, – каже Лариса. – Закони можуть бути поганими, закони можуть не прописати все, і тоді треба вирішувати справу по справедливості».

Проект «12 неймовірних жінок про цінності, які творять людину» передбачає 12 публічних інтерв’ю з цікавими і впливовими жінками: Ольга Герасим’юк розповіла про важливість рівності, Зоя Казанжи – про вагу незалежності, Ірина Снітинська розмірковувала про цінність життя. Кожна з учасниць сама обирає цінність, що є визначальною для неї. Проект має кілька завдань. Перше – озвучити важливі та болючі для суспільства теми. Друге – від розмови перейти до реальної допомоги. Цим проектом збираємо кошти на ремонт і облаштування маніпуляційного кабінету у львівському ОХМАТДИТі. У форматі free donation людям, які прийдуть на зустріч, ми запропонуємо «оцінити» розмову. Усі інтерв’ю і додатково написані учасницями проекту есеї про цінності стануть книжкою, яка буде презентована навесні 2017 року.

Довідка:

Лариса Денисенко — українська письменниця, адвокат, правозахисник, телеведуча. Веде адвокатську практику. Має ліцензію на здійснення адвокатської практики у Торонто та Оттаві щодо справ, пов’язаних з біженцями та мігрантами. Є одним із адвокатів, які представляють інтереси громадян в Європейському суді з прав людини (Страсбург).

Працювала ведучою культурологічної програми «Документ» на телеканалі 1+1, а також сценаристом у телевізійних проектах СТБ й 1+1. Пише колонки, оповідання та есеї як для глянцевих журналів, так і для бізнес-тижневиків. За дебютний роман «Забавки з плоті та крові» отримала гран-прі Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв «Коронація слова 2002». Книжки «Танці в масках» та «Сарабанда банди Сари» отримували звання «Краща українська книга» за голосуванням читачів та професійного журі тижневика «Корреспондент».

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe