Читомо > Календар подiй > Мартін Поллак проведе літературний вечір

Календар подiй

Мартін Поллак проведе літературний вечір

16-06-2016 | 18:30
м. Чернівці, Літературний центр ім. Пауля Целяна, вул. О. Кобилянської, 51

Видавництво «Книги – ХХІ» запрошує на зустріч з видатним письменником Мартіном Поллаком. Учасники: Петро Рихло та Оксана Матійчук.

Мартін Поллак народився 1944 року у Бад Галлі, Верхня Австрія. Вивчав славістику та східноєвропейську історію. Мартін Поллак – австрійський письменник, журналіст та перекладач, шанована людина в австрійських колах, який чи не найпершим відкрито і прямо заявив про агресію з боку Росії. Займається проблематикою Центральної та Східної Європи, зокрема є експертом в питанні Галичини.

Під час зустрічі поговоримо про «отруєні пейзажі», переселенців, спогади та книги автора.

У 2012 – 2014 роках він був куратором програми «Транзит», яка представляла літературу України, Польщі і Бєларусі на Лейпцизькому книжковому ярмарку, та й всі його твори й праці так чи інакше торкаються тем взаємин Центральної та Східної Європи. Це в нього особисте. Мартін Поллак є позашлюбним сином штурмбаннфюрера СС, який активно брав участь у депортації і масовому винищенні євреїв під час Другої Світової. Після війни він був убитий провідником з метою пограбування при спробі перейти австрійсько–італійський кордон, щоб емігрувати в Латинську Америку. Люди, котрі виростили Поллака, зробили багато, щоби він не дізнався про цю історію – сам він називає це чудовим прикладом «австрійсього забування про злочини нацизму». Тож в романі «Мрець у бункері» він не стільки досліджує родинну історію й шукає відповіді, як ставить запитання – цілим націям і цілим поколінням.

Збірка есе Мартіна Поллака «Отруєні пейзажі» присвячена культурі пам’яті – про сотні тисяч безіменних жертв кривавих режимів ХХ століття або й повсякденної ненависті, чиї могили сховані в анонімності, закамуфльовані мальовничими ландшафтами чи й просто засаджені городиною. Аналізуючи досвід власного дитинства, а також історії та свідчення з Центральної та Східної Європи, письменник доходить висновку: начебто нечіпана природа навколо нас – це рельєф забування і відмови від відповідальності, яким ми мусимо опиратися.

«ЦІСАР АМЕРИКИ. Велика втеча з галичини»
Порубіжжя ХІХ–ХХ століть: із Галичини (сучасної території України і Польщі) за океан лине багатотисячний потік заробітчан і переселенців, готових втілювати американську мрію. Українці-«русини», поляки, євреї тікають від злиднів у найбіднішій коронній землі Габсбурзької монархії, від погромів, насилля і голоду, сподіваючись на милість заокеанського цісаря Америки. У країну можливостей їх відправляють численні агенти, торговці людьми, крутії й організовані злочинці, які не соромляться наживатися на чужій біді. Мартін Поллак розповідає про соціальну катастрофу «звичайних» біженців, яка навіть через сто років наздоганяє Європу та Україну. Книжку було відзначено Премією європейського порозуміння Ляйпцизького книжкового ярмарку 2011.

Контакти: Наталя Флорескул, 095 395 06 51, natashafxxi@gmail.com

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe