Читомо > Календар подiй > Марек Вавжинський зачитає поезію з «ULISSES/УЛІСС»

Календар подiй

Марек Вавжинський зачитає поезію з «ULISSES/УЛІСС»

13-04-2016 | 18:00
м. Вінниця, Книгарня «Є», вул. Соборна, 89

Видавництво «Твердиня» запрошують на презентацію книги польського поета Марека Вавжинського «ULISSES/УЛІСС». Модератор – Віктор Мельник.

Один день з життя не-дублінця. І не-Блума. І не-Дубліна, і не-Джойса. Та, власне, й не один день…

Спочатку був Краків і його мистецько-богемна атмосфера. А вже тоді – все інше, в т. ч. і автор класичного шедевра. Саме так, бо не було би Кракова і Джойса в ньому, то де би міг узятися справдешній «Улісс»?.. Про що би могла бути мова взагалі?.. Відповіді на ці хронічно-риторичні запитання якраз і шукають, не озвучуючи вголос (табу?!), герої цього, за ствердженням одного спостережливого авторитетного чоловіка, «повновартісного, мистецьки вивершеного твору, радше модерного, ніж постмодерного, написаного з відчуттям такту і почуттям гумору», який уповні вкладається в прокрустові жанрові рямці міні-епопеї.

Довідка:

Один з найпомітніших сучасних польських мінімалістів Марек Вавжинський народився 1965 року в селі Новосельцях теперішнього Сяноцького повіту Підкарпатського воєводства. Вивчав курс україністики в Яґеллонському університеті в Кракові, де й мешкає нині. Автор кількох поетичних збірок та численних публікацій в літературній періодиці. Був лауреатом літературного конкурсу часопису «Час культури» 1996 року. У перекладі українською вірші Вавжинського друкувались у газетах «Література плюс», «Літературна Україна» та в журналі «Вінницький край». Поезії Марека Вавжинського, за проникливим спостереженням критика Анджея Сокоровського, «це не філософські трактати, радше констатація очевидних фактів, проте констатація особиста, з ноткою ліричної задуми».

Тел.: (0432) 52-93-41

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe