Читомо > Календар подiй > Літературно-музичний проект «СТУСОВЕ КОЛО»

Календар подiй

Літературно-музичний проект «СТУСОВЕ КОЛО»

17-06-2013 | 19:00
м. Київ, вул. Прорізна, 17 (Молодий театр)

За близько півтори години перед очима глядачів калейдоскопічно проходить життя славетного поета Василя Стуса. П’ять кіл – дитинства, поезії, любові, самотності та смерті. Одне емоційніше й напруженіше іншого. Тут – і трагічність долі самого Стуса, і жорстокість радянської системи, і філософія поетичного слова, яке залишив письменник українцям у спадок. «СТУСОВЕ КОЛО» – коло людей, які пройшли свій шлях до Стуса і об’єдналися у літературно-музичному проекті.

«СТУСОВЕ КОЛО» – це не традиційний вечір пам’яті, а літературно-музичне дійство, яке пропонує нову форму вечорів-спогадів відходячи від заскарузлих традицій.

Учасники:

Режисер: Сергій ПРОСКУРНЯ

Дмитро СТУС

Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, літературної премії «Тріумф», головний редактор літературно-критичного часопису «Київська Русь». Кандидат філологічних наук, літературознавець, член Асоціації українських письменників. Син поета Василя Стуса. Упорядник, автор коментарів, передмов до книг Василя Стуса «Веселий цвинтар», «Вікна в поза простір», «Золотокоса красуня», «Листи до сина», «Палімпсест» та ін. Автор більше сорока наукових робіт, кількох сотен публіцистичних статей та книги «Василь Стус. Життя як творчість», що отримала гран-прі у всеукраїнському рейтингу «Книга року-2004», а її автор – Національну премію.

Роман СЕМИСАЛ

Виконавець головної ролі Василя Стуса у виставі Ольги Гаврилюк «Йду за край» – одній з перших спроб правдиво розповісти про життя та творчість Василя Стуса, про події, що відбувалися у 1970-1980 роках. Вистава побудована на віршах, листах, щоденниках, статтях, документах, свідоцтвах, заявах сучасників та осіб, що брали участь у цих подіях. Ідея вистави належить Роману Семисалу.

СЕСТРИ ТЕЛЬНЮК

Музичний колектив, лауреат національного конкурсу «Нові Імена» (1987), лауреат фестивалю «Червона Рута» 1989 та 1991 років, а також премії ім. Василя Стуса (1998) за збереження та пропаганду української культури.

Музиканти, які працюють з дуетом: Олег ПУТЯТІН, Роман СУРЖА, Іван НЕБЕСНИЙ, Микола ТОМАСИШИН.

Звукорежисер: Костянтин КОСТЕНКО.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe