Читомо > Календар подiй > Літцентр імені Аґнона запрошує на літературну резиденцію

Календар подiй

Літцентр імені Аґнона запрошує на літературну резиденцію

30-10-2016 | 20:00
м. Бучач

Короткотермінова літературна резиденція в рамках проекту «Агнон: 50 кроків, щоб зрозуміти» пройде у серпні-вересні-жовтні 2016.

Впродовж серпня, вересня та жовтня у Бучачі діятиме короткотермінова літературна резиденція, що є частиною більшого проекту під назвою «Аґнон: 50 кроків, щоб зрозуміти» (вулична виставка, зустрічі з письменниками та літературна резиденція). Програма є своєрідним жестом пам’яті про отримання Нобелівської премії Аґноном 50 років тому, у 1966 році, яку він отримав за ряд текстів, серед яких чимало про Бучач. Найголовнішим текстом Аґнона, що стосується Бучача, є «Нічний постоялець» (або «Гість на одну ніч»), написаний Аґноном після візиту до рідного міста у міжвоєнний період.

Гостями резиденції стануть такі письменники:

  • Євгенія Сенік
  • Остап Сливинський
  • Софія Андрухович

Головною ідеєю проекту є дати можливість резидентам відчути себе гостями, постояльцями у Бучачі, як це зробив свого часу Аґнон, і описати власні спостереження у текстах. Цією резиденцією ми хочемо привернути увагу до Бучача, як рідного міста Нобелівського лауреата, а також до постаті Шмуеля Йосефа Аґнона і загалом теми малих міст і їх літературної спадщини. З огляду на це, ми пропонуємо резидентам ознайомитись із текстом перекладу роману «Нічний постоялець», і за час перебування в Бучачі відтворити у своїй уяві той Бучач, який бачив Аґнон та тисячі інших мешканців міста у міжвоєнний період минулого століття. У текстах резидентів ми очікуємо відтворення атмосфери сучасного міста та порівняння із його минулим. Ми заохочуємо резидентів самостійно ознайомлюватись із додатковими ресурсами щодо біографії та долі Шмуеля Йосефа Аґнона, проте попередньо надаємо базову інформацію, що стосується Аґнона і інших митців, що походять з Бучача: від корисних лінків до тематичних екскурсій містом.

Тексти резидентів під час перебування в Бучачі та опісля будуть опубліковані на ресурсах медіа-партнерів: Збруч, Читомо та The Ukrainians, а також наприкінці року ввійдуть у загальну друковану публікацію, що стане підсумком проекту.

Проект резиденції фінансово підтримано Ґете Інститутом в Україні.

Партнерами та медіа-партнерами є:

Фонд «Україно-єврейська зустріч»Збруч, Читомо, The UkrainiansUkrainian Literary CenterРадіо «Сковорода»Львівське обласне радіо

Довідка:

Євгенія Сенік у серпні стала першою гостею літературної резиденції у Бучачі в межах проекту «Аґнон: 50 кроків, щоб зрозуміти». Письменниця та дослідниця у галузі юдаїки, Євгенія у 2014 році була учасницею літньої школи «Єврейська історія та багатоетнічне минуле» від Центру міської історії, а цьогоріч брала участь у Міжнародній літній школі з юдаїки та семітської філології, що відбувалась в Національному університеті «Острозька академія».

Разом з тим, Євгенія, уродженка Луганщини, у пошуках живих історій, здобуваючи власний досвід, який прагнула описати у своїй прозі, працювала і жила в Польщі, Німеччині, Швейцарії. Проходила наукове стажування у Варшавському університеті. Після повернення з Німеччини, у вересні 2010 року переїхала до Львова, де працювала викладачкою німецької мови, а також була волонтеркою спільноти «Емаус-Осел». Сьогодні мешкає та працює у Львові.

У книжковому багажі авторки роман «Країна У, або казки чужим дітям», що вийшов цьогоріч друком у видавництві «Книги ХХІ», роман «Przepraszam, навчи мене мовчати» (2014) та збірка короткої прози «Письмовий стіл» (2015), що побачили світ у видавництві «Крок». У роки з 2012 по 2014 періодично була волонтеркою у швейцарській спільноті для безпритульних, де збирала матеріал для художнього роману про людей, які втратили дім та засоби до існування. Над романом «Будинок із сірників, взятих з різних коробок» (Швейцарія, Україна; 2013- 2016рр.) працює зараз. Кожен текст дихає новою країною та новим досвідом.

Контакти:

Офіційна сторінка Літературного центру імені Аґнона

Керівник проекту – Мар’яна Максим’як
agnoncenter@gmail.com
marimaksymiak@gmail.com
+38 (066) 468 79 58

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe