Читомо > Календар подiй > Лекторій з історії й культури кримських татар

Календар подiй

Лекторій з історії й культури кримських татар

08-10-2014 | 09:56
Київ

Програма імені Фулбрайтав Україні продовжує серії відкритих лекцій-дискусій з історії й культури кримських татар. Щосереди, 08 жовтня – 19 листопада 2014, о 18:30.

Нагадаємо, що на початку літа 2014 Програма зініціювала серію лекцій-посвят кримським татарам за участі кримськотатарських учених й культурних діячів. Серед мовців були: історик й публіцист Гульнара Абдулаєва; дослідник історії кримськотатарського традиційного костюма та національної обрядовості Ульвіє Аблаєва; учений-археолог Аліє Ібрагімова; дослідник кримськотатарської мови та літератури Наріман Абдульваапов.

Уважні слухачі літньої серії напевно помітили не-прихований «екзистенційний» лейтмотив, що вів лекторів крізь усі ними виголошені доповіді – за допомогою екскурсів у історію й культуру кримських татар, щедро прокоментованих так, що присутні проходили кожного разу шлях від голосу лектора до наукового розуміння постатей, подій і явищ зберегти тривалість національного мислення, дати ґрунт для відродження й розвитку кримських татар, вибудувати ту кримськотатарську «Державу Духу», що її було нищено, спотворено, заарештоване, украдено й вивезено.

Відомо, що народ із украденою історією, себто без історії, може існувати тільки силою інерції, яка вічно не триватиме. Аби обороняти такий народ, повернути те, що йому належиться, аби піднестися над нинішнім пекельним кругообігом дії й протидії, треба і багато знати, і добре розуміти, і багато передумати, треба пізнавати день сьогоднішній у його глибиній зв’язці із минулим – не тим, що минає, а тим, що варте бути збереженим для наступних поколінь.

Осінній лекторій поглибить наше запізнання історії й культури кримських татар, наблизить до світовідчування народу із його вартостями, традиціями, моральними переконаннями, уявленнями; направду стане доброю нагодою співдумати, співспостерігати, співзіставляти усе, що ми називаємо людським досвідом, співмислити й співтворити мудрість, що, дуже сподіваємося на те, стане ґрунтом для відродження й розвитку не тільки кримських татар, але й України.

Отже, щосереди, з 08 жовтня по 19 листопада 2014 р., о 18:30, у прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новини» (Київ, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх, М «Палац спорту») чекаємо Вас.

Для участі у лекціях просимо зареєструватись 

Долучайтеся до лекторію!

Наші лектори:

Олександр ГАЛЕНКО, історик, тюрколог, завідуючий сектором дослідження цивілізацій Причорномор’я Інституту історії України НАНУ
Що турецько-татарські джерела можуть змінити в історії України?
08.10.2014

Наталя БЕЛІЦЕР, експерт/дослідник Інституту демократії імені Пилипа Орлика, член правління Кримського експертного центру
Статус корінного народу для кримських татар
15.10.2014

Мартін-Олександр КИСЛИЙ, магістр історії,
Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Дитинство депортованих кримських татар в Узбекистані
22.10.2014

Ельміра МУРАТОВА, доцент кафедри політичних наук і міжнародних відносин Таврійського національного університету
імені В.І. Вернадського
Іслам у Криму: історичні віхи й сучасні реалії
29.10.2014

Михайло КІРСЕНКО, професор, доктор історичних наук, фахівець з проблем України, Східно-Центральної Європи, європейської та американської цивілізації, славістики і балканістики, воєнних досліджень, міжнародної безпеки, порівняльної дипломатії, Церкви.
Спадок і вимір Першої світової війни
05.11.2014

Владислав ГУЛЕВИЧ, магістр історії, Київський національний університет імені Тараса Шевченка; працює над дисертацією з історії виникнення та становлення Кримського ханату.
Передумови виникнення Кримського ханату
12.11.2014

Маргарита АРАДЖИОНІ, провідний науковий співробітник Інституту сходознавства імені А. Кримського НАН України; фахівець з етнічної історії та культури населення Півдня України
Культурна мозаїка Криму
19.11.2014

Інформація про серію лекцій буде поповнюватися, можливі зміни у графіку проведення, відтак радимо стежити за оновленнями на сторінці www.fulbright.org.ua й у Facebook, а також у розсилках.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe