Читомо > Календар подiй > Лекторій про фемінізм в українській літературі запрошує слухачів

Календар подiй

Лекторій про фемінізм в українській літературі запрошує слухачів

29-03-2017 | 19:00
м. Київ, Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9, корпус 9

3 березня 2017 року о 18:00 у рамках виставки «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі» розпочне свою роботу однойменний лекторій.

Літературознавиця, доктор філологічних наук Віра Агеєва розповість з чим пов’язаний успіх гендерної критики, чому потрібне перепрочитання мистецької класики та чому подолання гендерних стереотипів актуальне у нашому суспільстві. Окремий наголос на взаємодії традиції жіночого письменства з чоловічим письменницьким мейнстрімом та на вибухоподібній появі значної кількості жінок-письменниць наприкінці ХХ ст. та на початку ХХІ ст. зробить літературознавець, видавець, в.о. директора Українського інституту книги Ростислав Семків.

Шляхом аналізу творів письменниць-репрезентанток модерністської естетики в Україні, Німеччині та Британії періоду fin-de-si?cle, із залученням їхніх біографій Ірина Ніколайчук, аспірантка Національного університету «Києво-Могилянська Академія», дослідниця-компаративістка продемонструє, в який спосіб відбувається становлення жінки-авторки, переосмислення нею власного місця в літературній традиції та вибудовування нової мережі творчих та особистісних взаємозв’язків.

Літературознавиця, доктор філологічних наук Тамара Гундорова розповість про модерність, сексуальність і самодостатність жіночих характерів у творчості О.Кобилянської, а також про нові стосунки статей, змодельовані письменницею у творах та у власному житті. Меланхолійна жінка в трактуванні Кобилянської – новий культурний тип, який ламає патріархальне розуміння статі і має соціальні, національні і психологічні виміри.

Історикиня Катерина Кобченко введе у контекст епохи, в якій народилися й жили перші феміністки та зароджувався жіночий рух.
Відома українська письменниця, есеїстка, літературний критик Оксана Забужко у лекції “Сепаратизм сей трохи смішнуватий”, або хто вбив Дон-Жуана: нерозпізнане обличчя українського фемінізму” на прикладі трьох жіночих постатей літературного пантеону – Олени Пчілки, Наталі Кобринської, Лесі Українки розгляне три різні типи феміністичної поведінки та запропонує поміркувати над тим, як вони проектуються на ґендерний пейзаж ХХІ ст.

Розклад лекцій:

3 березня (п’ятниця) о 18:30 – «Хто боїться фемінізму? Культура як поле гендерної боротьби» (Віра Агеєва)

4 березня (субота) о 19:00 – «Сильні жінки української літератури» (Ростислав Семків)

8 березня (середа) о 16:00 – «Сепаратизм сей трохи смішнуватий», або хто вбив Дон-Жуана: нерозпізнане обличчя українського фемінізму» (Оксана Забужко)

15 березня (середа) о 19:00 – «Жінка-авторка в модернізмі: український та європейський виміри» (Ірина Ніколайчук)

22 березня (середа) о 19:00 – «Меланхолія статі: Ольга Кобилянська і «нова жінка» кінця 19 – початку ХХ ст» (Тамара Гундорова)

29 березня (середа) о 19:00 – «На світанку фемінізму: з історії вищої освіти жінок Наддніпрянської України (сер. ХІХ – поч. ХХ ст.)» (Катерина Кобченко)

Проект реалізується за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Вхід на події – за умови попередньої реєстрації за ціною вхідного квитка Музею.

Тел.: 280-66-23; 280-79-76, 093 384 71 65

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe