Читомо > Календар подiй > Конкурс «Самовидець» приймає художні репортажі

Календар подiй

Конкурс «Самовидець» приймає художні репортажі

25-01-2018 | 23:59
Україна

Конкурс художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» стартує вшосте. Тема конкурсу – «Покоління вільних. Як нова генерація творить майбутнє»

Ми живемо в часи стрімких змін. Щодня відбуваються стільки подій, що часто людина не в змозі «схопити» найважливіші, ті, які матимуть наслідки в майбутньому, а не тільки тут і зараз. За мерехтінням новин й інформаційним шумом важко почути й відчути «тектонічні злами» історії, за буденними явищами та подіями вловити «помах крилець метелика». Але саме зараз, у час війни і змін, важливо шукати сюжети на перспективу й говорити про майбутнє.

Тема про покоління вільних – життєствердна й безмежна за творчими можливостями. Тут є над чим попрацювати допитливим і прискіпливим репортажистам. Їм випадає можливість знайти, побачити й дослідити те, що переважно проходить непоміченим повз інших. Привідкрити майбутнє, якщо хочете.

Покоління вільних. Хто вони? Які? Чим живуть? Як вони бачать минуле, осмислюють теперішнє, а головне – як творять майбутнє? Хто ці люди, що розставляють для всіх нас «дороговкази»? Які явища, процеси, події наближають майбутнє і нас до нього? Культура, наука, нові технології, суспільство, подорожі… Тут є місце всьому. Історії успіху й історії спроб і помилок. Герої, які роблять щось надзвичайне і глобальне, і герої, які не творять нічого важливого в масштабах світу та історії, але чий маленький світ і його можливості розгледить талановитий автор.

Тож шукайте неочевидні сюжети, розповідайте небанальні історії, знайомте нас із дивовижними героями. Ми чекаємо на нові імена в художньому репортажі!

До розгляду приймаються раніше неопубліковані художні репортажі українською мовою.
Автор повинен спиратися на власний досвід.
Автор має добре знати тему, орієнтуватися в інших текстах, написаних на вибрану тематику, прагнути об’єктивності.
Важливим елементом є влучні описи та живі діалоги з героями вибраної теми. Оповідь повинна бути не сухою газетною, а саме художньою.
Розмір репортажу до 40 000 знаків. Готові тексти надсилайте до 25 січня 2018 р. на адресу: samovydets@gmail.com. Результати конкурсу будуть оголошені 25 березня 2018 р.

Члени журі: Єлізавета Гончарова, Олег Криштопа, Марія Титаренко.
Нагороди: І місце – 10 000 грн. ІІ місце – 7 000 грн. ІІІ місце – 5 000 грн.

Десять найкращих репортажів увійдуть в альманах «Veni, Vidi, Scripsi», а лауреат конкурсу отримає право видати свою книгу репортажів у «Темпорі».

За підсумками минулих конкурсів видавництво «Темпора» видало п’ять альманахів найкращих репортажів: «Світ у масштабі українського репортажу», «Де, як і чому працюють українці», «Історія наживо», «Війна. Життя de facto» та «Чому я звідси ніколи не поїду». Вийшли друком книги лауреатів конкурсу: Олега Криштопи «Україна. Масштаб 1:1», Дениса Казанського «Чорна лихоманка: нелегальний видобуток вугілля на Донбасі» та Єлізавети Гончарової «Десь поруч війна».

Координаторка конкурсу: Марія Семенченко. Телефон для довідок: 068 494 74 56

Сторінка конкурсу на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe