Читомо > Календар подiй > Конкурс плакатів “Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні”

Календар подiй

Конкурс плакатів “Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні”

15-10-2013 | 18:34
м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9, Центр досліджень визвольного руху

У контексті 80-х роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору оголошує конкурс плакатів з тематики Голодомору.
Конкурс триватиме до 15 жовтня 2013 року.

Запрошуються художники, дизайнери, студенти спеціальних навчальних закладів, учні художніх шкіл та ін.

Головна мета конкурсу – створення нових символів пам’яті про Голодомор 1932-1933 років і популяризація тих, що вже існують.

– Для участі в Конкурсі необхідно підготувати серію з ТРЬОХ і більше авторських ескізів плакатів з теми «Голодомор 1932-33 років». Сюжети ескізів – на вибір авторів.

– Кожен ескіз має складатися з ілюстративної частини, тексту і пояснювальної записки до ескізу (до 500 слів), яка розкриває бачення автором проблеми Голодомору 1932-1933 років, а також роз’яснює значення символів, закладених автором в ілюстрацію.

– Вимоги до змісту ілюстрацій та тексту плакатів визначаються метою проведення Конкурсу. Плакати мають виконати роль символів, що закликають народ України:

1) завжди пам’ятати про Голодомор 1932-1933 років;

2) уважно ставитися до складних сторінок власної історії; об’єднатися навколо спільної історичної пам’яті;

3) зрозуміти, що трагедії, подібні до Голодомору 1932-1933 років, ніколи не повинні повторитися у будь-якій формі.

– Зміст плакатів повинен відповідати значенню і специфіці теми Конкурсу. Організатори Конкурсу сподіваються на толерантне, моральне ставлення авторів до проблеми Голодомору і закликають усіх учасників бути ввічливими. До участі в Конкурсі не допускаються роботи, які матимуть агресивний чи образливий характер, або спотворюватимуть історичну дійсність.

– Обмежень щодо стилю виконання ескізів плакатів (живопис, графіка, фотографія, колаж; повноколірні, чорно-білі та ін.) не існує. В ескізах можуть бути використані зображення пам’ятників жертвам Голодомору, встановлених у регіонах України або за її межами.

– Ескізи надсилаються до Організатора Конкурсу поштою у «матеріальному вигляді» у форматі А2 або в електронному варіанті розміром 420 ? 297 мм у форматі TIFF або JPG з розширенням 300 пікселів для повноколірних варіантів і 600 – для чорно-білих. Усі зображення мають масштабуватися до розміру А2. Крім ескізів, просимо подати розгорнуті відомості про автора (співавторів) у довільній формі. Просимо обов’язково зазначити спосіб оперативного зв’язку (адреса, телефон, електронна скринька).

– Підведення підсумків та оголошення результатів плануються до Дня пам’яті жертв Голодомору.

– Переможці конкурсу будуть відзначені дипломами та заохочувальними грошовими преміями (1-е місце – 3 000 грн, 2-е місце – 2 000 грн, 3-є місце – 1 000 грн).

За рекомендаціями Конкурсної комісії можуть бути встановлені спеціальні нагороди.

Для оцінювання матеріалів учасників створюється Конкурсна комісія з авторитетних дослідників, науковців, істориків та громадських діячів, персональний склад якої затверджується Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Найкращі роботи конкурсу за окремим рішенням організаторів можуть бути надруковані чи оприлюднені в інший спосіб.

За підсумками Конкурсу планується провести виставку найкращих плакатів. Роботи переможців та окремі роботи інших учасників Конкурсу планується використати для створення серії плакатів соціальної реклами для розміщення в громадських місцях.

Також за результатами Конкурсу розглядається можливість випуску серії листівок з тематики Голодомору.

Контакти Громадського комітету: Стасюк Олеся Олександрівна

[email protected], тел.: (067) 265-90-23

01034, Київ, вул. Ярославів Вал, 9, Центр досліджень визвольного руху, з позначкою «На конкурс плакатів з тематики Голодомору»

Учасники Конкурсу, які надіслали свої матеріали, погоджуються з тим, що Громадський комітет залишає за собою право на використання творів у своїй діяльності з обов’язковим посиланням на автора твору.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe