Читомо > Календар подiй > Конкурс «НеСвятеЯбко» приймає оповідання

Календар подiй

Конкурс «НеСвятеЯбко» приймає оповідання

20-04-2018 | 12:00
Україна

Стартував прийом оповідань на Конкурс «НеСвятеЯбко: секс, стать, тіло, кохання, партнерство, насилля, ілюзії тощо».

Мета конкурсу: переосмислити застарілі стандарти, оцінки, описання сексу та партнерства в літературі (надто що стосується насилля, але не лише щодо нього). Ширше – запропонувати нову якість описання сексу, кохання, стосунків, потреб тіла і психіки з позиції чесної відкритої розмови між героями, автором та читачами.

Засади конкурсу і основні умови участі:

До участі в конкурсі приймаються оповідання будь-якого жанру й стилю художньої літератури (не нон-фікшн, не популярна, не публіцистика тощо, лише худліт).
Оцінюватимуться в рамках конкурсу насамперед сцени сексу (чи дотичні мотиви) і проблематика, а вже по тому решта художніх вимірів оповідання.

Проблема із сексом в тому, що він став одним з вимірів крутості й успішності – але тільки у обмеженій прийнятній гламуризованій формі, а все решта витіснено на маргінеси або взагалі табуюється. В мистецтві і у культурному дискурсі ми маємо красиву або епатажну картинку, але аж ніяк не правду. Ми хочемо повернути мистецтво до реальності, якою вона є насправді. Правда і реалістичність описуваного – це одна з найважливіших засад цього конкурсу.

Епізод/епізоди із сексом чи дотичної до них проблематики мають розкривати характер персонажів, впливати на проблематику оповідання та історію загалом. Оповідання, де згадані епізоди використовуватимуться заради епатажу чи не відіграють важливої ролі в сюжеті – будуть дискваліфіковуватися.

 

Умови подання й оформлення текстів

1. Мова твору – українська. Перекладені українською оповідання – теж, але переклад має бути якісний і вичитаний.

2. Приймаються лише оповідання, які не були надрукковані станом на день оголошення конкурсу (наразі це 19.12.2017).

3. Обсяг – від 15 до 25 тисяч знаків з пробілами. Шрифт Times New Roman, кегль 12, одинарний інтервал між рядками та абзацами. Формат документів .doc, .txt.

4. Назва файлу – ваше прізвище (або псевдонім, нікнейм тощо), пробіл, назва оповідання.
У самому файлі в шапці окремо напишіть ваше прізвище/псевдо/нік, телефон, мейл, назву оповідання, а також категорію та підгрупу конкурсу. (Це потрібно для попереднього відбору та зв’язку з авторами; далі тексти шифруватимуться, судді конкурсу не знатимуть імен учасників.)

5. Загалом конкурс має 4 тематичні категорії: 6+, 10+, 14+, 18+ (описання кожної нижче).

6. Ми створили до кожної категорії конкурсу по 2 підгрупи, щоб забезпечити приблизно рівні умови для учасників: Н – автори-новачки, котрі не мали публікацій, та П – автори, які вже публікувалися. Будь ласка, визначте самостійно, яка з підгруп вам ближча.

7. На одну категорію конкурсу у фаховій підгрупі можна надсилати лише одне оповідання, відтак разом максимум 4 оповідання. Якщо надсилатимете оповідання на різні категорії конкурсу, робіть це окремими мейлами.

8. Всі оповідання надсилайте на скриньку: nesviatejabko@gmail.com
Там вони пройдуть попередній відбір, далі будуть зашифровані і відіслані членам журі.

9. Дедлайн – 20 квітня 2018 року.

Судді конкурсу:

  • Судді попереднього відбору: Юлія Джугастрянська (редакторка ***) та Інна Ковалишена (редакторка журналу «Світ Фентезі»).
  • Судді жанрового блоку оповідань: Олеся Стужук, Людмила Астахова, Остап Українець, Олесь Петік.
  • Судді нежанрового блоку оповідань: Олесь Барліг, Ростислав Мельників, Настя Мельниченко, Тетяна Трофименко.
  • Судді блоку оповідань для дітей: Ілля Стронговський, Юля Ярмоленко, Сашко Дерманський, Тетяна Савченко.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe