Читомо > Календар подiй > Конкурс мультимедійних проектів запрошує до участі

Календар подiй

Конкурс мультимедійних проектів запрошує до участі

25-01-2017 | 18:00
Україна

Конкурс для виробництва мультимедійних пакетів «Україна плюс» в рамках проекту «Зміцнення незалежних ЗМІ в Молдові, Україні та Грузії».

1. Загальні відомості

Громадська організація «Інтерньюз Україна» у партнерстві із Internews розпочинає міжнародний проект «Зміцнення незалежних ЗМІ в Молдові, Україні та Грузії.

Проект спрямований на покращення доступу до корисної інформації для громадян Молдови, України та Грузії шляхом підвищення потенціалу місцевих засобів масової інформації. Він сприятиме застосуванню інновацій в галузі журналістики, заохоченню діалогу серед молоді, покращенню навичок користування Інтернетом у людей похилого віку, а також стимулюватиме співпрацю між журналістами з усіх трьох країн.

Зокрема, проект популяризуватиме цінності етичної та чесної журналістики, висвітлення новин на основі фактів, незалежність редакційної політики засобів масової інформації, та свободу вираження думок, зокрема в Інтернеті.

Елементом проекту є виробництво 7 мультимедійних пакетів під назвою «Україна плюс»*, які згодом будуть опубліковані дев’ятьма місцевими ЗМІ-партнерами проекту.

Цикл матеріалів «Україна плюс» буде створено національними медіа. Серед матеріалів циклу можуть бути відео, аудіо, друковані матеріали, інфографіка, інтерактивні карти, ігри, вікторини. Матеріали будуть охоплювати теми, що становлять національний інтерес, а місцеві партнерські ЗМІ зможуть адаптувати їх для своєї аудиторії.

Авторів мультимедійних пакетів «Україна плюс» буде обрано на конкурсній основі керівним комітетом у складі медіа-експертів. На конкурс можуть подаватись журналісти в індивідуальному порядку, представники ЗМІ (друкованої преси, радіо, телебачення або онлайн-ЗМІ), продакшен-студій, які зможуть співпрацювати з громадськими організаціями або аналітичними центрами, і сформувати команду для проекту. Кожен кандидат може подати заявку на виробництво одного, кількох або всіх п’ятьох пакетів.

2. Очікувані результати

Кожен з 7 мультимедійних пакетів «Україна плюс» буде охоплювати одну тему. Кожен пакет буде містити від 3 до 5 мультимедійних матеріалів, в залежності від їхньої складності. Їх буде створено із використанням сучасних інструментів інтерактивної візуальної журналістики. Матеріали мають бути цікавими, зрозумілими і представляти різні жанри журналістики, такі як короткі сюжети, міні-документальні фільми, інтерв’ю з експертами, вікторини тощо.

Чотири теми для мультимедійних пакетів «Україна плюс» будуть запропоновані організаторами і координаційною радою проекту, а три буде обрано спільно з партнерськими місцевими ЗМІ після того, як контракти з переможцями будуть підписані.

Для створення мультимедійних пакетів автори будуть співпрацювати і встановлювати партнерські відносини з НУО, експертами і аналітичними центрами, діяльність яких пов’язана з темами мультимедійних пакетів.

3. Бюджет

Відібрані автори отримають гранти в розмірі 2000 доларів США на створення кожного мультимедійного пакету. Сума гранту покриватиме витрати на виробництво, зарплати та інші необхідні витрати.

4. Графік виробництва мультимедійних пакетів

Період підготовки мультимедійних пакетів буде 4 тижні. Алгоритм виробництва матеріалів і терміни будуть визначені спільно з Інтерньюз-Україна після визначення переможці. Крайній термін для створення першого мультимедійного пакету – 1 квітня 2017 року.

5. Обов’язки та відповідальність відібраних авторів

Відібрані автори мають створити мультимедійні пакети «Україна плюс» відповідно до термінів і концепцій, розроблених та затверджених спільно з Інтерньюз-Україна.

З метою документування та виробництва мультимедійних пакетів, автори будуть співпрацювати з НУО, експертами та аналітичними центрами, діяльність яких пов’язана з темами мультимедійних пакетів.

Інтерньюз-Україна має право на розміщення і поширення мультимедійних пакетів «Україна плюс». Всі мультимедійні матеріали будуть доступні для розміщення/поширення та адаптації до інтересів власних аудиторій для 9 місцевих ЗМІ, які є партнерами проекту.

Кожен мультимедійний пакет буде презентовано під час брифінгу за участі місцевих медіа-партнерів. Публічна презентація мультимедійних пакетів є частиною зобов’язань авторів.

6. Умови подачі заявки на конкурс з відбору авторів для виробництва семи мультимедійних пакетів «Україна плюс»

Не менш 3 років досвіду роботи в засобах масової інформації;
Досвід створення мультимедійних журналістських матеріалів, підтверджений наданими зразками матеріалів (інфографіка, відео, зображення, фоторепортажі, статті, вікторини, відредаговані для публікації тощо);
Гнучкість і можливість виконати роботу в рамках зазначених термінів;
Досвід співпраці з неурядовими організаціями та представниками громадянського суспільства буде перевагою;
Попередній досвід у виробництві матеріалів з обраних тем буде перевагою.

7. Зміст заявки

Загальна презентація журналіста(ів)/ЗМІ, зокрема портфоліо із щонайменше 3-ох матеріалів (буде розглянуто лише заявки із зразками мультимедійних матеріалів; також можна надати інші типи матеріалів, якщо вони ілюструють експертність учасника);
Резюме автора/учасників команди, які будуть задіяні у створенні мультимедійних пакетів;
Підтвердження професійної спроможності виробити матеріали за темою (темами);
Пропозиція загальної концепції для мультимедійного пакету (ів);
Бюджет на виробництво мультимедійних пакетів, включно з витратами на заробітну плату;
2 листи про наміри від НУО, експертів, аналітичних центрів, з якими планується співпраця в процесі виробництва мультимедійних пакетів.

8. Критерії відбору

Заявки буде обрано за такими критеріями:

Оцінка технічної пропозиції, зокрема відповідність всім умовам конкурсу;
Оцінки фінансової пропозиції, яка не повинна перевищувати суму 2000 доларів США на виробництво кожного мультимедійного пакету.

Переможців визначить керівний комітет проекту за бальною системою і у такий спосіб:

1. Оцінка технічної пропозиції становитиме 90% від загальної оцінки заявки;

2. Оцінка фінансової пропозиції становитиме 10% від загальної оцінки заявки.

1.1 Критерії оцінки технічної пропозиції:

Професіоналізм учасника конкурсу (ЗМІ/учасник(и) здатні завершити роботу над проектом; відповідність стандартам професійної етики; чіткий розподіл обов’язків в команді; пропонована концепція доводить, що заявник має достатні технічні можливості і досвід для виробництва успішних мультимедійних пакетів; концепція доводить, що заявник розуміє мету проекту) – максимум 25 балів;
Якість портфоліо (якість матеріалів у портфоліо, різноманітність матеріалів, попередній досвід висвітлення суспільно важливих тем) – максимум 25 балів;
Якість пропонованої концепції мультимедійних пакетів (новизна/оригінальність пропонованої концепції; різноманітність мультимедійних елементів; зрозумілість і цілісність пропонованої концепції; здатність до самодостатнього розвитку (потенціал для розвитку / продовження виробництва мультимедійних матеріалів після закінчення проекту) – максимум 40 балів.

2.1 Критерії оцінки фінансової пропозиції:

Узгодженість і зрозумілість опису витрат – максимум 5 балів;
Раціональний бюджет, складений в межах наявних ресурсів – максимум 5 балів;

9. Кінцевий термін подачі заявок

Будь ласка, надсилайте Ваші заявки на електронну адресу hkalinichenko@internews.ua українською мовою до 25 січня 2017 року, 18.00, або поштою чи передайте особисто в офіс ГО «Інтерньюз-Україна» за адресою: м. Київ, вул. Ризька, 15, 04112

Контактна особа: Ганна Калініченко, координатор проекту, тел: +38 (066) 364-28-08

* Чотири теми для пакетів «Україна плюс» запропонують організатори і керівний комітетом проекту, а інші три – місцеві ЗМІ-партнери проекту після того, як контракти з переможцями буде підписано.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe