Читомо > Календар подiй > Конкурс малих грантів запрошує журналістів

Календар подiй

Конкурс малих грантів запрошує журналістів

06-02-2017 | 23:59
Україна

Конкурс малих грантів «Сприяння свободі слова та посилення незалежних ЗМІ в Україні».

Український медійний проект (У-Медіа), що виконується міжнародною неурядовою організацією Інтерньюс за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запрошує до подання проектних пропозицій на отримання малих грантів. У конкурсі малих грантів можуть брати участь офіційно зареєстровані в Україні медіа компанії та організації. Інтерньюс підтримуватиме проекти, що відповідатимуть таким цілям:

  1. Підтримка та сприяння свободі слова та незалежності засобів масової інформації.
  2. Збільшення різноманіття джерел новин та покращення якості новин.
  3. Покращення сприятливого середовища для засобів масової інформації та свободи слова.

Конкурс передбачає надання підтримки унікальним та реалістичним проектам, особливо тим, що спрямовані на південь та схід України. Під час відбору проектів враховуватиметься спроможність аплікантів демонструвати конкретні досягнення, які мають вплив на медіа сектор.

Середній бюджет наданих грантів становитиме від 5,000 до 10,000 доларів США на період до 6 місяців.

Проектні пропозиції мають відповідати щонайменше одному із зазначених нижче пріоритетів і бути чітко спрямованими на їх реалізацію:

  • Виробництво контенту. Виробництво та поширення медіа матеріалів регіональних ЗМІ всіх типів (телебачення, радіо, друковані ЗМІ та Інтернет) з метою надання якісної, неупередженої інформації на суспільно важливі теми.
  • Інформування громадськості про хід реформ. Регіональні комунікаційні кампанії/ініціативи щодо підвищення обізнаності громадян про ключові реформи в Україні, разом із загальними реформами в таких сферах як, боротьба з корупцією, охорона здоров’я, освіта, урядова децентралізація, інтеграція до ЄС, та інші реформи. «У-Медіа» рекомендує медіа групам з виробництва контенту співпрацювати з радами експертів для створення роз‘яснювальних інформаційних матеріалів, які підвищать обізнаність громадян щодо реальних реформ в Україні на національному та регіональному рівнях.
  • Медіа грамотність. Місцеві інноваційні проекти для підвищення рівня критичного мислення та свідомого сприйняття медіа матеріалів для різних аудиторій; публічні лекції, медіа обговорення, відео, інтерв’ю та інформаційні семінари з актуальних медіа питань, особливо важливих у світлі інформаційної війни, яка зараз ведеться проти України.
  • Прозорість медіа власності. Регіональні проекти «Дізнайся все про місцеві ЗМІ»; оприлюднення інформації про медіа власників; просування українських незалежних засобів масової інформації; експертні громадські обговорення впливу медіа власників на редакторську політику.
  • Журналістика толерантності. Виробництво контенту про ЛГБТІ спільноти, меншини, міжетнічні відносини та на інші теми, що сприяють обізнаності громадян про рівність прав людини, толерантності у суспільстві та просуванню загальнолюдських цінностей.
  • Гендерні питання. Виробництво контенту та інші типи проектів, що сприятимуть (1) реалізації рівних прав чоловіків та жінок та відсутності дискримінації; (2) чесним рівним можливостям, враховуючи різні потреби жінок та чоловіків; та, (3) впливу відмінностей ролі гендеру на соціальні, політичні та економічні сфери життя.

ІНСТРУКЦІЯ З НАПИСАННЯ ГРАНТОВИХ ЗАЯВОК ДО «У-МЕДІА»

Формат подачі всіх проектних пропозицій: друкований шрифт 12 pt., Times New Roman.

Структура проектної пропозиції включає такі розділи:

I. Титульна сторінка – 1 сторінка

Ця сторінка має включати таку інформацію:

А. Назва проекту.

Б. Короткий опис проекту: один параграф, чітке й зрозуміле резюме проекту (українською та англійською мовами).

В. Організація: назва та контактна інформація – поштова адреса, e-mail, номер стаціонарного телефону, мобільного телефону та веб-сайт.

Г. Координатор проекту: повне ім’я та контактна інформація – e-mail та номер мобільного телефону.

Д. Ще одна контактна особа, яка безпосередньо відповідатиме за хід проекту і надаватиме всю необхідну інформацію за проектом. Повне ім‘я та контактна інформація – e-mail та номер мобільного телефону.

Е. Тривалість проекту (в місяцях).

Ж. Сума, що запитується, в доларах США;

З. Власний внесок вашої організації (10% від запитуваної суми від «У-Медіа») в доларах США.

II. Опис проекту – не більше 5 сторінок

А. Опис основних цілей та завдань проекту, що відповідають цілям проекту «У-Медіа».

Б. Діяльність, що спрямована на досягнення цілей.

В. Очікувані результати та вплив проекту.

Г. Інструменти з моніторингу та оцінювання та індикатори, що вимірюють досягнення цілей та вплив проекту.

Д. Календарний план (помісячно), який пояснює логіку проекту та його виконання.

Е. Партнери.

Ж. Інформація про організацію – не більше 2-х параграфів.

III. Бюджет – у форматі Excel – обов’язково використовувати форму, що додається

Бюджет має визначити основні категорії витрат, які чітко демонструють ефективність проекту. Власний внесок організації має становити не менше 10% від запитуваної суми гранту. Бюджет має супроводжуватися обґрунтуванням кожної категорії витрат (бюджетний рядок) у правій стороні таблиці.

Бюджет подається англійською мовою!

IV. Досвід у реалізації проектів, не більше 1 сторінки:

А. Досвід в управлінні проектами або бізнесом.

Б. Попередні гранти, які отримувала ваша організація.

Інтерньюс також запрошує до подання проектних пропозицій новостворені організації. Якщо ваша організація не має достатнього досвіду у реалізації медіа проектів, будь ласка, зазначте інші відповідні проекти та вкажіть рівень компетенції основних працівників та консультантів майбутнього проекту.

Проектні пропозиції потрібно надсилати на електронну адресу umedia@internews.org

ОЦІНКА ПРОЕКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

Проектні пропозиції, що не відповідають зазначеним пріоритетним видам діяльності «У-медіа» та вимогам щодо оформлення, не будуть розглядатися.

Журі проекту «У-Медіа», що складається з незалежних експертів, оцінюватиме проектні пропозиції та рекомендуватиме найкращі до фінансування.

Термін подання: 6 лютого 2017 року.

Інтерньюс може звернутись до організації-заявника у разі виникнення додаткових запитань з приводу поданої проектної пропозиції.

Звертаємо вашу увагу, що процес оцінки проектів може займати календарний місяць. До того ж, період, з дати отримання відповіді від «У-Медіа» про підтримку вашого проекту до дати отримання коштів, може тривати до восьми тижнів, що пов’язано з процедурами адміністрування грантової програми.

Підтримані проектні пропозиції будуть фінансуватися за умови наявності коштів у проекті та затвердження гранту Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Критерії відбору проектних пропозицій до фінансування
1.Кожна пропозиція отримує певну кількість балів відповідно до наступного списку критеріїв:
2.Власний внесок організації становить не менше ніж 10% від запитуваної суми.
3.Проект пропонує інноваційний підхід у досягненні як мінімум одного із завдань програми «У-Медіа».
4.Проект зможе досягти запланованих результатів у визначений проміжок часу.
5.Запропоновані види діяльності уможливлюють досягнення очікуваних результатів.
6.Заявник демонструє наявність технічних навичок, досвід та спроможність, що є необхідними для здійснення запропонованих видів діяльності.
7.Бюджет проекту є реалістичним, ефективним та обґрунтованим.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe