Читомо > Календар подiй > Конференція «Українська писемність та мова в манускриптах і друкарстві» запрошує слухачів

Календар подiй

Конференція «Українська писемність та мова в манускриптах і друкарстві» запрошує слухачів

09-11-2016 | 10:00
м. Київ, Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9

Музей книги і друкарства України та Міністерство культури України запрошують Вас на VІІ щорічну науково-практичну конференцію «Українська писемність та мова в манускриптах і друкарстві», яка відбудеться 9 листопада 2016 р. у Музеї книги і друкарства України. Конференція присвячена святкуванню Дня української писемності та мови, а також вшануванню пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Упродовж дня найкращі науковці – працівники Музею книги і друкарства України, НКПІКЗ, НБУ ім. В.І. Вернадського, Національного музею історії України, Музею історії міста Києва, НІКЗ «Чигирин», Інституту економіки і прогнозування НАН України, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та представники Міністерства культури обговорять питання стосовно мови та книги і заслухають доповіді про проект нової української абетки, виготовлення рукописних книжок у Києво – Печерському монастирі наприкінці 60-х – на початку 70-х років ХІ ст, перекладацьку та редакторську діяльність києво-печерських книжників ХІ – ХІІІ ст., лаврські книги у політико-правовій історії Гетьманату середини XVIII ст., про друкарню Віленського братства Єв’є, проблеми лінгвоциду української мови в Канаді, видання творів Івана Франка у фондовій колекції Музею книги і друкарства України, про книгодрукування як основу економічної діяльності церковних братств в Україні у XVII ст. та багато ін.

З доповідями виступлять: В.Я.Чебаник (художник, заслужений діяч мистецтв України, професор), Д.О.Палій (заступник директора МКДУ з науково-методичної роботи), Н.Г.Солонська (старший науковий співробітник НБУ ім. В.І. Вернадського, кандидат історичних наук), О.І.Бабич (співробітник НКПІКЗ, історик), О.С.Кучерук (завідувач відділу Національного музею історії України), Т.Ю.Люта (заступник генерального директора Музею історії міста Києва з наукової роботи), Ю.О.Приходько (здобувач Інституту економіки і прогнозування НАН України), Б.Ю.Березенко (Історичний гурток Київської «Просвіти»), І.О.Боса (зав. науково-дослідного відділу МКДУ), Н.В.Кукса (зав. відділу «Суботівський історичний музей», НІКЗ «Чигирин»), Г.О.Кудряшов (доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка), Г.В.Карпінчук (провідний науковий співробітник МКДУ, кандидат філологічних наук), О.Г.Маслюк (аспірант НАКККіМ) та ін.

Під час святкування кожен книголюб зможе навчитися каліграфії, опанувати мистецтво книжкової графіки, виготовити папір чи оздобити обкладинку використовуючи техніку мармурування у наших імпровізованих майстернях.
Шукачі пригод і таємничих скарбів, любителі найскладніших загадок зможуть взяти участь у квестах та іграх музею.

Тел.: 044-280-66-23, 280-79-76, 280-22-10

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe