Читомо > Календар подiй > Конференція «Слово і невисловлюване» запрошує до участі

Календар подiй

Конференція «Слово і невисловлюване» запрошує до участі

24-03-2017 | 09:00
м. Київ, Музей НаУКМА, вул. Г. Сковороди, 2

ХІІ Міжнародна наукова конференція «Слово і невисловлюване». Для архаїчної свідомості слово оповите вуаллю таємниці і сили. Слово – закляття, ключ до таємниці буття. В різні епохи траплялися спроби його розчаклувати, однак магія, сила слова повертається зараз у своєрідній раціоналізованій формі, наприклад, в теоріях мовленнєвих актів у сфері їхнього політичного застосування. Слова важать.

Водночас, здавна з’являлися вчення, що помічали критичну недостатність слів для того, щоб вмістити найважливіші істини життя і всесвіту. Проекти подолання цієї обмеженості мови були різні: від збагачення її метафорами й символами, щоб текст торкався самого серця читача, до раціоналістичної логізації природної мови, прояснення її значень і впорядкування. Хтось же відмовлявся від мовного ресурсу взагалі.

Ми запрошуємо вас зануритися в ці глибини мовного і позамовного: спробувати висловитись про невисловлюване, промовляти від імені Логосу, як Геракліт, говорити, як Сократ, тицяти пальцем, як Кратіл, творити музику слова, як Ніцше, раціонально реконструювати, як Карнап, і мовчати про головне разом з Вітгенштайном.

Тематичні блоки і варіанти можливих тем і проблем:

  1. Філософія мови і мова філософії. Герменевтика.
    Між мисленням і мовою. Теорія мовленнєвих актів. Що у філософському творі можна передати позамовними засобами: роль ритму, тону, стилю. Специфічна філософська мова: чи можна спрощувати філософські тексти? Межі перекладу та перекладності як такої. Чи можна «вмістити» істину в слова? Читаючи поміж рядків – про що мовчить Філософ?
  2. Онтологія і логіка.
    Загублений екстенсіонал: до чого відсилають слова? «Мова – дім буття»? “Межі мови – межі світу”? Логічний позитивізм. Проект ідеальної мови. Осмисленість vs істинність. Теорія значення.
  3. Мистецтво, естетика і етика.
    Теорія і досвід у мистецькому творі; невербальні форми філософування. Життя як текст. Мовне поле як засіб політичної маніпуляції.
  4. Релігії та східні практики.
    Роль невербального осягнення в релігійних культах. Містичний досвід.

Для участі потрібно:

  • Заповнити анкету;
  • Надіслати тези на скриньку phil.new.gen@gmail.com до 22 січня 2016 – для іноземних аплікантів, яким потрібно робити візи; до 19 лютого 2016 – для учасників з України та країн безвізового режиму.

Вимоги до оформлення тез:

  • обсяг – до 4500 знаків з пробілами;
  • на початку файлу з тезами потрібно вказати ім’я та прізвище автора, установу, факультет і спеціальність, а також – назву доповіді;
  • назви файлів з тезами – у форматі x_tezy, де х – прізвище автора латинськими літерами;
  • посилання в тексті оформлювати у квадратних дужках: [Слотердайк 2002, с. 467];
  • бібліографію подавати в алфавітному порядку.

Робочі мови конференції: українська, англійська, російська.

Оргкомітет має право відхилити матеріали, які не відповідають вимогам до змісту та оформлення. Проїзд та поселення учасників здійснюється за власний кошт.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe