Читомо > Календар подiй > Книжку “Чорна земля” Снайдера презентує Володимир Склокін

Календар подiй

Книжку “Чорна земля” Снайдера презентує Володимир Склокін

26-05-2017 | 18:00
м. Харків, книгарня «Є», вул. Сумська, 3

Видавництво «Медуза» запрошує на презентацію книжки американського професора історії Тімоті Снайдера «Чорна земля. Голокост як історія і застереження» за участю наукового редактора книжки Володимира Склокіна. Модератор – Артем Харченко.

Ґрунтовне дослідження історика Тімоті Снайдера, що вже встигло стати світовим бестселером, пропонує новий погляд на великий злочин ХХ століття й водночас розкриває ризики, з якими ми стикаємося в ХХІ столітті. На основі нових джерел зі Східної Європи і забутих свідчень вцілілих, «Чорна земля» визначає Голокост як подію, що є нам ближчою і зрозумілішою, ніж здається на перший погляд, – і від того ще страшнішою. Голокост постав в уяві Гітлера як стратегія відновлення балансу на планеті та отримання необхідних німцям ресурсів через ліквідацію євреїв. Такий сценарій можна було реалізувати лише у випадку повного знищення Німеччиною інших держав. Тому мета Гітлера полягала у веденні колоніальної війни в самій Європі. У зонах бездержавності майже всі євреї загинули. Переосмислюючи уроки Голокосту, автор «Чорної землі» підсумовує: ми не зрозуміли сучасність і поставили під загрозу майбутнє. На початку нового століття доводиться оглядатися на початок минулого: боротьба за ресурси, продовольча криза супроводжуються ідеологічними викликами світового порядку. Тож Голокост – це не лише історія, але й застереження.

Довідка:

Володимир Склокін – кандидат історичних наук, доцент кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету, координатор програми з публічної історії, науковий редактор «Чорної Землі».

Тел.: (057) 717 03 99

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe