Читомо > Календар подiй > Кінопрем’єра «Будинку “Слово”» запрошує глядачів

Календар подiй

Кінопрем’єра «Будинку “Слово”» запрошує глядачів

08-11-2017 | 18:30
м. Київ, кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26

Прем’єрний показ документальної стрічки Тараса Томенка «Будинку “Слово”», яка присвячена долі покоління «розстріляного відродження». Показ пройде за участі знімальної групи та партнерів, які представлять фільм та відповідатимуть на запитання глядачів. Сеанс розпочнеться о 19:30.

Світова прем’єра «Будинку “Слово”» пройшла в рамках 33-го Варшавського кінофестивалю, де стрічка була представлена в конкурсній програмі та претендувала на звання найкращого документального фільму. Всеукраїнська прем’єра пройшла у Харкові, в якому відбувалися описувані події.

Фільм розказує про один з найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30- х роках в Харкові. В 66-ти квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури – письменники, поети, художники, режисери. Це і Микола Хвильовий, і Майк Йогансен, і Павло Тичина, і Наталя Ужвій, і Володимир Сосюра, і Остап Вишня, і Олесь Курбас, і Михайло Яловий, і Іван Багряний, і Раїса Троянкер та інші. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років репресовано, розстріляно чи перероблено у співців партії.

В український прокат «Будинок “Слово”» вийде 9 листопада.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe