Читомо > Календар подiй > Ірина Ігнатенко проведе лекцію про традиції народного виховання

Календар подiй

Ірина Ігнатенко проведе лекцію про традиції народного виховання

01-11-2017 | 18:30
м. Київ, книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Видавництво «Інтелектуальна книга» запрошує на відкриту лекцію Ірини Ігнатенко «Традиції народного виховання та догляду за дітьми» з нагоди перевидання книги Марка Грушевського та Зенона Кузелі «Дитина у звичаях та віруваннях українського народу» (в 2-х книгах).

Видання «Дитина у звичаях та віруваннях українського народу» є унікальною збіркою першоджерельного матеріалу, зібраного священиком, етнографом, єпископом УАПЦ Марком Грушевським наприкінці ХІХ ст., та упорядкованого вченим-етнологом, академіком Зеноном Кузелею.

Вперше праця була надрукована у виданні «Матеріали до україно-руської етнології» – потужному науковому збірнику Наукового товариства ім. Тараса Шевченка у Львові, у XVIII та XIX томах видання за 1906 та 1907 рр. відповідно. Перша частина праці присвячена докладному висвітленню тем, що довгий час були закриті та й власне неможливі для обговорення: народні уявлення про статеве життя, вірування в те, як утворюється й розвивається плід у лоні жінки, інформація про засоби, за допомогою яких намагалися уникали вагітності, дошлюбні сексуальні практики та їх наслідки, тощо. Другий том розкриває так званий напрямок «етнографія дитинства». Мова насамперед йде про вірування, пов’язані з дітьми та їхнім фізичним та психологічним розвитком. Не залишилися поза увагою й такі теми, як дитячі ігри, забави, виховання, навчання, догляд, лікування тощо.

Під час лекції мова йтиме про народні вірування, пов’язані із зачаттям та внутрішньоутробним розвитком дітей; родильно-хрестильною обрядовістю; практикою народної педіатрії, а також повір’я, прикмети й перестороги, пов’язані з дитиною, її фізичним ростом та розумовим розвитком.

Довідка:

Ірина Ігнатенко – етнологиня, письменниця, видавчиня, доцентка кафедри етнології та краєзнавства КНУ імені Тараса Шевченка.

Телефон: (044) 337 97 72

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe