Читомо > Календар подiй > Ірина Ігнатенко проведе лекцію про дитинство детей-селян ХІХ-ХХ століття

Календар подiй

Ірина Ігнатенко проведе лекцію про дитинство детей-селян ХІХ-ХХ століття

27-04-2018 | 18:30
м. Дніпро, книгарня «Є», вул. Глінки, 15

Видавництво «Інтелектуальна книга» запрошує на відкриту лекцію Ірини Ігнатенко «Дитинство дітей-селян середини ХІХ – поч. ХХ ст. або критичний погляд на старі теми у галузі етнографії дитинства».

Під час доповіді увага лекторки буде сфокусована на т.зв. «незручних темах» при дослідженні етнографії дитинства у традиційній культурі українців. Зокрема, йтиметься про недогляд, побиття, раннє залучення дітей до важкої фізичної праці, наймитування та ін. Буде зроблена спроба проаналізувати та пояснити такого роду практики; з’ясувати зміни, що відбулися в ставленні до дітей та дитинства останнім часом. Лекція присвячена перевиданню репринтної книги «Дитина у звичаях та віруваннях українського народу» Марка Грушевського та Зенона Кузелі.

Довідка:

Ірина Ігнатенко – кандидатка історичних наук, доцентка кафедри етнології та краєзнавства КНУ імені Тараса Шевченка, етнологиня, видавчиня, письменниця. Авторка ряду книг, серед яких: «Жіноче тіло у традиційній культурі українців», «Чоловіче тіло у традиційній культурі українців», «Шлюбно-сімейні стосунки у традиційній культурі українців», «Етнологія для народу», «Народна медицина та магія українців» та інші.

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe