Читомо > Календар подiй > «Ill Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі» зачитають одеситам

Календар подiй

«Ill Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі» зачитають одеситам

08-04-2016 | 19:00
м. Одеса, Hub Вітальня, вул. Грецька, 1-А

Медіавистава «il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі» розповідає про італійський період творчості українського письменника Михайла Коцюбинського та пропонує новий погляд на класичну літературу.

Острів Капрі став зламною географічною точкою у житті Михайла Коцюбинського. Текст медіавистави поєднав у собі два полярні жіночі образи – дружини Віри Коцюбинської та коханої жінки Олександри Аплаксіної, листи до яких, на тлі природних красот острова Капрі демонструють внутрішню трансформацію одного з найпомітніших письменників української літератури ХХ століття. «Дорогой Шурок, я уже на Капри, как видишь. Доехал хорошо, чувствую себя неплохо. Теперь пиши уже по адресу Отель Рояль, номер двадцать шесть. Занял комнату на первом этаже, без лестницы, прекрасно обставленную, большую и светлую, с отдельной террасой на море, декорированной бамбуковыми кустами, агавами и цветами. Терраса мраморная и такая большая, что я гуляю по ней, а после обеда нежусь в удобном раздвижном кресле…». Саме після відвідин Капрі Михайло Коцюбинський напише свої найкращі новели – «Подарунок на іменини», «Коні не винні», «Цвіт яблуні», «Сон». Італійський острів відкрив Коцюбинському Європу, а Європі – Коцюбинського.

Автори медіавистави «оживили» листи Коцюбинського до друзів та коханих. Віджей Світлана Рейніш створила неповторний відео-арт із світлин письменника, фотографій острова та власних малюнків. Композитор Антон Дегтярьов поєднав капрійські народні мотиви, найпопулярніші італійські пісні з сучасними електронними ритмами. Музику та відео гармонійно доповнює оксамитовий голос радіо-ведучого Данила Хомутовського, який наживо читає листи, додаючи цілісності медійному дійству та переносячи глядача прямо на італійське узбережжя.

Прем’єра медіавистави «il Caprese» відбулася в травні 2015 року на Міжнародному фестивалі оповідання «Intermezzo» у Вінниці. У рамках програми Українського кризового медіа-центру «Культурна дипломатія між регіонами України» виставу побачили у Києві, Маріуполі та Львові.

Медіавистава «il Caprese: листи Коцюбинського з острова Капрі»:

  • Ідея – Ольга Гончар, Ярина Груша
  • Голос – Данило Хомутовський
  • Відео-арт – Світлана Рейніш
  • Музика – Антон Антон Quarkmonk Дегтярьов
  • Мова – українська та російська

Тривалість – близько 50 хв.

Вхід: Free Donation.

Реєстрація обов’язкова

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe