Читомо > Календар подiй > Філософ Філіпп де Лара поговорить про Європу, націю та націоналізм

Календар подiй

Філософ Філіпп де Лара поговорить про Європу, націю та націоналізм

18-04-2016 | 18:30
м. Львів, книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Французький Альянс у Львові запрошує на розмову з філософом Філіппом де Лара (Франція) на тему «Європа, нації та націоналізм: без недомовок та упереджень». Модератор — Тарас Возняк.

З одного боку, Європейський Союз прийнято вважати інституцією, покликаною захищати нації, а з іншого боку, сприймаємо його як федеральний, наднаціональний проект. ЄС неоднозначний у цьому питанні, а протягом останніх десяти років він раз по раз спалахує кризами й внутрішніми проблемами держав-членів (боргова криза у Греції, бажання Великої Британії вийти з ЄС, біженці, антиєвропейський курс Угорщини, Румунії, Словаччини і – зовсім віднедавна – Польщі тощо). Україна заявила на Майдані, що вона сповідує європейські цінності та заслуговує бути членом Європи. Приєднанням до ЄС Україна прагне ствердити свою незалежність та відхід від пострадянського минулого. Утім, є речі, які підривають солідарність західних країн з Україною…
Захід відбудеться французькою мовою з синхронним перекладом на українську.

Довідка:

Філіпп де Лара (Франція) – філософ, професор Університету Париж ІІ (Університету Пантеон-Ассас) (філософія та політичні науки), керівник програми «Сучасність і тоталітаризм». Співпрацює з українським виданням «Тиждень». Останніми роками прочитав лекції у Києві на теми «Заборонена історія України: трагедія Європи», «Відлуння великих східноєвропейських політичних репресій ХХ століття у сьогоднішній Європі», «Путінська Росія — неототалітаризм?» і у Львові — на тему «Значення Майдану для європейців», «Українці та євреї: різна пам’ять, спільна історія».

Тел.: (032) 235 73 68

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe