Читомо > Календар подiй > Екскурсію Дарницею проведе Павло Ковальов

Календар подiй

Екскурсію Дарницею проведе Павло Ковальов

10-07-2016 | 16:00
м. Київ, метро Дарниця

Київське Лівобережжя – практично зразкове соціалістичне місто, місто, де історія «дивного нового світу» будувалася в прямому й переносному сенсі на «чистій дошці», на пустці. Чим особливий цей район, радянське обличчя якого ми вже звикли не помічати? Проект «Їздець», проект «Апокаліпсис міста», «Книгарня Є» та Центр вивчення польської мови та культури «Польська у Києві» пропонують по-новому поглянути на радянську забудову Києва та запрошують на екскурсію «Дарниця – місце соціалістичних мрій» з істориком, журналістом, дослідником міської культури Павлом Ковальовим.

Будівлі періоду до Другої світової в цьому районі – дивина, архітектурна несподіванка. Поодинокі будинки, що пережили лихоліття 1943 року, стоять як похмурі фортеці, нагадуючи про сталінську епоху, коли тут будували першу суто соціалістичну промзону зі зразковими оселями для робітників. Так виникли «міста для звільнених пролетарів», що мали символізувати нові щасливі дні й демонструвати турботу сталінського режиму щодо обраних підданих. Особливо активно будівництво розгорнулось після війни, коли Лівобережжя стало заново розчищеним – ніби для того, щоб ще більше демонструвати переваги соціалізму. Починалось воно з невеличкого селища Аварійне, яке будували полонені чотирьох націй: німці, румуни, угорці та італійці, що внесли до архітектури будиночків національний колорит. Потім виникли нові квартали, які й зараз формують обличчя району. Суттєві корективи внесла й нова епоха, що почалася з 1990-х.

Під час екскурсії ми простежимо всі ці хронологічні й архітектурні зміни Лівобережжя. Зайдемо у польську школу, побачимо перші будинки «Соцгорода», дитячий садочок, Будинок культури Дарницького шовкового комбінату. Пройдемось до Аварійного, будівель гуртожитків для місцевих підприємств і так званого селища Будівельників, «церковного скверу» на перехресті вулиць Будівельників та бульвару Верховної Ради. Дізнаємось, чим саме в історії Києва знамениті пам’ятник на честь жертв Чорнобиля та Входоієрусалимська церква.

Для участі в екскурсії потрібно зареєструватися за посиланням. Реєстрація триває до суботи, 9 липня включно

Вартість участі100 гривень, для школярів, студентів і пенсіонерів – 50 гривень

Тривалість: близько 3 годин

Контактна інформація: yizdetz@gmail.com

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe