Читомо > Календар подiй > Економіст Володимир Панченко презентує книгу «Держава біля керма» у Дніпрі

Календар подiй

Економіст Володимир Панченко презентує книгу «Держава біля керма» у Дніпрі

25-04-2018 | 18:30
м. Дніпро, книгарня «Є», вул. Глінки, 15

ГО «Інститут суспільних досліджень» запрошує на презентацію книжки Володимира Панченка «Держава біля керма: теорія і практика українського економічного націоналізму (ХХ – поч. ХХІ ст.)» за участю автора.

Коли економічне море спокійне, а економічний корабель держави потужний, тоді управлінська верхівка може курити бамбук і навіть не триматися за кермо. У разі шторму, а судно маленьке, то тут потрібні зусилля і стернового, і капітана, і всієї команди. Хоча… Титанік напоровся на айсберг і затонув, бо були занадто впевнені в його силі і надійності.

Книга присвячена еволюції ідеї економічного націоналізму в теоретичному та практичному доробку українського націоналістичного руху. Автор проаналізував європейські та світові витоки економічного націоналізму, зокрема творчість Ф. Ліста і показав творення економічної ідеології ОУН в контексті цих ідей у роботах М. Сціборського, Л. Костаріва, Я. Моралевича. Цікавим є дослідження спроб ОУН та УПА застосувати ідеї економічного націоналізму на практиці в умовах Другої світової війни. В. Панченко довів, що у повоєнний період в діяльності «бандерівців» та «мельниківців» відбувається консервація попередніх здобутків, в той же час «двійкарі», зокрема А. Камінський, творчо доопрацювали спадщину 1920-30-х років. Після відновлення незалежності відбувся певний занепад економічного націоналізму, проте з початку 2000-х р. він активно відроджується.

Довідка:

Володимир Панченко – економіст, кандидат історичних наук, дослідник економічної платформи ОУН та фаховий експерт з економічних питань.

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe