Читомо > Календар подiй > Джозеф Теббі проведе лекцію про Пінчона

Календар подiй

Джозеф Теббі проведе лекцію про Пінчона

20-12-2017 | 18:30
м. Київ, книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Лекція Джозефа Теббі «Пінчон: на сцені читання, за лаштунками письма».

Джозеф Теббі – визначний американський професор-філолог, який досліджує модерну і постмодерну культуру. Представник найновіших методологій, який, зокрема, вперше вичерпно проаналізував найновішу літературу крізь призму когнітивистики та теорії систем. Головний спеціаліст у галузі «медіа-екології» та провідний дослідник цифрової й електронної літератури в США та Європі. Редактор електронного журналу Electronic Book Review, який пропонує платформу для актуальних досліджень. У Києві професор Джозеф Теббі представить свою унікальну лекції про «живого класика» Томаса Пінчона. У лекції, яка вперше буде прочитана саме в Україні, автор окреслить теперішній стан вивчення центральної постаті американського художнього канону.

Зміст доповіді Теббі – це основа його розділу в академічному виданні «Пінчон у контексті», яке наступного року вийде у видавництві Кембріджського університету. Джозеф Теббі розповідатиме про ключові лейтмотиви пінчонівських творів та про доінтернетні образи, використані письменником ще 1973 року. Центральна ідея лекції – це пояснення особливостей візіонерського генія Пінчона, який ще в середині ХХ століття передбачив рух до оцифрування, акумулювання, рециркуляції й економізації щоденної мови та дій. Образи в романах американського класика – це опис цифрових реалій в аналогову добу.

Джозеф Теббі докладно проаналізує машинізацію й символ штучного інтелекту в текстах Пінчона, його бачення комп’ютерної доби в докомп’ютерний час. У лекції автор висвітлить завжди болючу проблему розмежування війни й миру та того, як війна зображується в літературі та відображується в «техниці», зокрема, завдяки тим технічним засобом, на яких вона фіксується та зберігається в цифровому форматі.

Джозеф Теббі планує показати те, як параноїдальний страх того, «що все пов’язано», й антипараноїдальний страх того, «що нічого ні з чим не пов’язано», наснажує творчість Пінчона і постмодерну літературу загалом. Також запропонує прочитання текстуальних і контекстуальних рівнів у текстах Пінчона як цифрових (сміттєвих) нашарувань.

Телефон: (044) 235 88 54

Вхід вільний.

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe