Читомо > Календар подiй > Другий том графічного роману “Герой поневолі” представлять на виставці

Календар подiй

Другий том графічного роману “Герой поневолі” представлять на виставці

26-05-2017 | 17:00
м. Львів, галерея «Дзиґа», вул. Вірменська, 35

Виставка оригіналів рисунків та презентація другого тому графічного роману «Герой поневолі» за повістю Івана Франка. Проект триватиме з 26 травня по 4 червня.

Відкриття та початок презентації – 26 травня о 17:00.

Художник та співавтор концепції – Міхай Тимошенко
Адаптація тексту та співавтор концепції – Кирило Горішний

У томі 2 зможете познайомитися з новими колоритними персонажами та відкрити для себе історію революції і силу любові! Подорожуйте в часі та пориньте у Львів часів Австрійської імперії очима Івана Франка та сучасних авторів. Вперше в Україні видана класична українська література у вигляді графічного роману.

Цей вид мистецтва особливо широкої популярності набув у Франції та Бельгії. У франкомовному світі такі мальовані історії належать до жанру під загальною назвою «Банд Десіне» (мальовані стрічки). Він цікавий для всіх поколінь і вважають його одним з «дев’яти найважливіших мистецтв». В Україні цей жанр ще маловідомий. Називають його “коміксом” і часто асоціюють з дитячою літературою.

Автори твору «Герой поневолі» пропонують подолати стереотипи та ближче познайомити вас з надзвичайно цікавим культурним явищем французької і бельгійської культури.

«Буря Весни народів зірвалася 13 марта 1848 року у столиці австрійської імперії – Відні та одразу перенеслася до Галичини. Серед людності зростав запал до повстання, нечуваного в історії Львова. На цитаделі набиті гармати були націлені на ратуш. Роздразнення змагалося. Всі почували, що мусить прийти до вибуху. Стало се 1 листопада 1848 року. Сей пам’ятний день для Львова починався вже з ранку. Ратуш розсипався в розвалини від гарматних куль та палав огнищем. Ціле середмістя було як пекло. Крик, писк, біготня, тріск меблів, викидуваних на вулицю, гойкання гвардіяків, ремісників і всякого дрібного люду, що робив барикади.

Ці розбурхані хвилі революційного руху внесли неспокій і заколот у тихе, самітне життя канцеляриста Степана Калиновича… Барикади у Львові, і він, найвірніший цісарський підданий, також причинився хоч одним полінцем до сеї революційної будови! Чого вони хочуть, за що б’ються, на що надіються? Він ніколи не розумів революційного запалу, а тепер найменше. Чув лише, що для нього нема виходу, що він тут немов у клітці. Але як звідси драпнути на волю?» (Іван Франко)

Довідка:

Міхай Тимошенко (нар. 1980 р. в м. Мачін, Румунія) – художник та співавтор концепції. Працює в жанрах живопису, карикатури, графіки. Йому виповнилося 19 років, коли молодий митець повернувся в Україну, країну його прадіда. Міхай Тимошенко закінчив Львівську національну академію мистецтв (відділ графічного дизайну) у 2006 р. Є учасником міжнародних виставок з 1998 р. та автором таких персональних виставок, як «Авто-портрет» та «Театр-портрети». Його вабить також світ театральної режисури та пантоміми, що впливає на репрезентацію персонажів його графічних романів.

Кирило Горішний (нар. 1977 р. в Парижі, Франція) – адаптація тексту та співавтор концепції. Здобувши ступінь магістра історії в Сорбонні, 2002 року пoвернувcя на близькі йому терени: у Східну Європу, а саме в Україну – землю його дідусів і бабусь. Відтоді, як фотограф та видавець він намагається збагнути та висвітлити душу країни. Особливу увагу приділяє соціальним, етнічним та історичним питанням. Зокрема досліджує життя народу Карпат – гуцулів. Співпрацює з міжнародною пресою та виставляє свої фотографії у галереях і музеях світу.

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe