Читомо > Календар подiй > Домінік Фернандез поговорить про «Словник французької мови»

Календар подiй

Домінік Фернандез поговорить про «Словник французької мови»

04-05-2016 | 18:30
м. Львів, книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Французький Альянс у Львові запрошує на розмову з Домініком Фернандезом (Франція), письменником і членом Французької академії, на тему «Словник французької мови». Модераторка – Анастасія Левкова.

Французи неймовірно люблять і шанують свою мову і, прагнучи зберегти її високий статус, постійно дискутують та сваряться на різноманітні мовні теми. У 1635 році, коли французька мова була вже розвиненою, але ще невпорядкованою, герцог Рішельє створив Французьку академію, яка мала зафіксувати та контролювати вжиток мови. У статті XXIV статуту Академії записано, що її «первинним завданням є невтомна турбота про те, щоб надати нашій мові певних правил, зробити її чистою, красномовною й здатною для праці в області мистецтв і науки». Колись Академія перебувала під патронатом короля, сьогодні є під патронатом президента, що засвідчує її високий статус.

Головним завданням Французької Академії є створення словника, який має постійно оновлюватися відповідно до змін у мові, що супроводжують зміни в суспільстві. Нещодавно оголошена у Франції реформа правопису знову поставила французьку мову та Французьку Академію у центр уваги.

Як створюється словник французької мови? Яка роль Французької Академії у цьому? На ці та багато інших питань дасть відповідь Домінік Фернандез.

Довідка:

Домінік Фернандез (нар. 1929 р.) – французький письменник, мандрівник, член Французької академії, автор більш ніж півсотні книжок, серед яких – Les Enfants de Gogol («Діти Гоголя», 1971), L’Or des Tropiques, promenades dans le Portugal et le Br?sil baroques («Тропічне золото. Прогулянки Португалією та Бразилією епохи бароко», 1993, зі світлинами Ферранте Ферранті), Le Voyage d’Italieю. Dictionnaire amoureux («Мандрівка Італією. Словник закоханого», 1997, зі світлинами фотографа Ферранте Ферранті).

За різні твори отримував престижні літературні премії: Премію Медичі (1974, за роман Porporino ou les Myst?res de Naples («Порпоріно, або Таємниці Неаполя»), Премію Гонкурів (1982, за роман Dans la main de l’ange («В руці ангела»), про П’єра Паоло Пазоліні, італійського письменника й кінорежисера ХХ століття).

Засновник жанру «психобіографії», що його він визначає як «вивчення взаємодії між людиною і твором та їхньої єдності, що народжується у спонуках несвідомого». Фахівець із мистецтва бароко та італійської культури.

Тел.: (032) 235 73 68

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe