Читомо > Календар подiй > Дівчачу прозу презентують на «Чаті для дівчат»

Календар подiй

Дівчачу прозу презентують на «Чаті для дівчат»

10-04-2017 | 18:30
м. Київ, Книгарня «Буква», вул. Б. Хмельницького, 3-Б

Авторки збірки оповідань «Чат для дівчат» говоритимуть про розвіювання стереотипів навколо «дівчачої прози». Розмову вестимуть письменниці Анна Хромова, Тетяна Стус, Саша Кочубей, Марія Сердюк, Валентина Захабура, Галина Ткачук. Модеруватиме зустріч Аміна Шах.

«Чат для дівчат» – це відвета розмова про дорослішання, подолання про комплексів, кохання. Більшість оповідань збірки є автобіографічними – головні героїні списані з авторок, їхніх рідних чи друзів. Так виникло дванадцять оповідань, що торкаються важливих тем підліткового життя. Ініціатором проекту стала письменниця Оксана Лущевська, яка вивчає дитячу літературу в докторнатурі закордоном. «Оксана розповіла головному редакторові ВСЛ Мар’яні Савці про свою ідею: створити книжку для дівчат і про дівчат, охопивши такий важливий період в житті кожної з нас – дорослішання, – розповіла Таня Стус. – Коли я писала своє оповідання, то підглядала за старшою дочкою. Вона у мене дуже оригінальна і гадаю, цілком могла б вчинити як головна героїня».

Письмениця Маша Сердюк описала в «Чаті… » себе – дівчинку зі слуховим апаратом, котрій дуже несолодко доводиться у школі… Оточення настільки тисне на дівчинку, що та боїться зав’язувати волосся у хвіст, аби не показувати усім свою ваду. «Водночас я намагалася написати оповідання в гумористичному ключі, адже рано чи пізно дівчинка таки позбудеться комплексів і навчиться любити себе», – зауважила Маша. Оповідання іншої письменниці – Саші Кочубей – трокається кохання на відстані: «Ця історія також має реальне підгрунтя, в її основі – моя подорож до Іспаніїї і справжня історія кохання». Решта оповідань зачепили не менш актуальні теми: фейсбук-залежність і її вплив на самооцінку, конфлікти з вчителями, «рожеві мрії» та невдачі пов’язані з ними… Усі авторки сходяться в одному – мета цієї книги стати хорошим другом для її власниці, допомогти й підтримати в непрості моменти.

«Чат для дівчат» – дванадцять оповідань від сучасних українських письменниць, що торкаються важливих тем підліткового життя. Мрії та страхи, любов і зрада, дружба і втрати, шкільні справи і стосунки з батьками, розваги і хобі… Тонко описані, багатогранні, сповнені гумору та справжніх емоцій історії зацікавлять і юних, і дорослих читачів.

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe