Читомо > Календар подiй > Дискусійний філософський клуб обговорить поняття Dasein Мартіна Гайдеґера

Календар подiй

Дискусійний філософський клуб обговорить поняття Dasein Мартіна Гайдеґера

07-04-2018 | 15:00
м. Київ, книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Club of Creative Philosophy запрошує на дискусійний філософський клуб і чергову розмову про філософію Мартіна Гайдеґера «Екзистенційна аналітика Dasein».

«Питання про буття це завжди одночасно також питання про сенс буття», не втомлюється повторювати Гайдеґер на початку своєї найвідомішої праці «Буття та час». Чи не є проблема сенсу буття найскладнішою, але ймовірно також найшляхетнішою з тих, які філософія може перед собою ставити? Тисячоліттями геніальні мислителі розробляли онтологічні проекти, проблематизуючи існуюче взагалі та його сенс. Філософи аналізували та оприявнювали категорії сущого або категорії розуму та за їх допомогою намагалися систематизувати та пояснити доступний нам в пізнанні світ.

Та неможливо досвідчувати буття, не досвідчуючи буття людини (Dasein), зазначає Гайдеґер, адже саме в нашому безпосередньому бутті ми маємо доступ до того, що є буття взагалі. Категорії буття людини – це екзистенціали. Отже саме через екзистенійну аналітику людського буття (Dasein) лежить шлях до прояснення онтологічних питань. Що означає, що субстанція людини – це екзистенція, та як Гайдеґер доходить думки, що сенс буття – це час, ми поговоримо на наступній зустрічі в суботу.

Телефон: (044) 337 97 72

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe