Читомо > Календар подiй > «Часопис» проведе читачів мережею комуністичних архівів

Календар подiй

«Часопис» проведе читачів мережею комуністичних архівів

22-06-2016 | 18:30
м. Львів, книгарня «Є», пр-т Свободи, 7

Видавництво «Часопис» запрошує на презентацію видання «Документи комуністичних спецслужб у Європі: путівник мережею архівів».

Як відкривали, упорядковували та робили доступними архіви служб безпеки у країнах Центральної та Східної Європи – Польщі, Чехії, Німеччині, Угорщині, Болгарії, Румунії, Словаччині – розкажуть під час презентації редактор українського видання, наукова працівниця Центру досліджень визвольного руху Олеся Ісаюк та Руслан Забілий, директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Також вони будуть говорити про те, як європейські країни долали шлях переходу до демократичного суспільства після розпаду СРСР; чи збереглися до сьогодні документи комуністичних спецслужб; чи можуть архівні документи розказати нам про характер і діяльність комуністичних тоталітарних режимів і про те, як законодавство регулює питання доступу до цих документів.

У путівнику подана інформація про архіви колишніх комуністичних спецслужб Болгарії, Німеччини, Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Описані законодавча база, організаційні структури відповідних архівів, збережені архівні фонди та колекції, включно з найпотаємнішими оперативними документами, а також розповідається про права заявників на доступ і поширення цих матеріалів.

Переклад та видання здійснив Центр досліджень визвольного руху в рамках програми «Відкриті архіви» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Тел.: (032) 235 73 68

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe