Читомо > Календар подiй > Часопис «Granice» розпочав прийом статей

Календар подiй

Часопис «Granice» розпочав прийом статей

15-03-2017 | 19:00
Україна

«Granice» – новий науковий часопис-піврічник. Це спільна ініціатива кафедри літератури і культури ХІХ століття Інституту полоністики й культурології Щецинського університету (Польща) та кафедри польської філології Львівського національного університету імені Івана Франка. Співініціятори прагнуть, аби часопис став майданчиком для розвитку молодих науковців, аспірантів та студентів, але запрошують до співпраці й дослідників із солідним науковим доробком.

«Нашою дослідницькою цариною є культура й література – давніша та сучасна. Ми прагнемо, аби наш часопис завдяки Вашим текстам зробив внесок у розвиток гуманітаристики. Кожне число часопису буде присвячене окремій проблемі; намагатимемось, аби широта формулювання дозволила наблизитися до обраної теми з різних дослідницьких перспектив», – наголошують засновники часопису.

Редакційна рада часопису:

  • проф. д-р габ. Данута Домбровська (Щецинський університет)
  • к. ф. н., доц. Остап Сливинський (Львівський національний університет імені Івана Франка)

Редакція часопису:

  1. Домініка Ґрунтковська (головний редактор)
  2. Дорота Вінчуркова (секретар редакції)
  3. Марта Букала
  4. Мацей Шакель
  5. Павел Криштофович
  6. Марцеля Ґурецька

Запрошуємо надсилати статті та рецензії на адресу: granice.czasopismo@gmail.com

Мови: польська, українська.

Тема числа 1: Марґінеси канону

Перше число часопису буде присвячено роздумам про канон – у найширшому його розумінні. Чи в епоху постмодерну та падіння великих метанаративів ще можливо говорити про якийсь спільний комунікативний код? А може, ніякого коду більше немає, а замість нього маємо лише кризу й неможливість хоч якогось порозуміння? На початку дев’яностих ішлося про «присмерк центру», розгалужування культурних ініціатив на безліч дрібних стежок, про справжню незалежність митців та аудиторії, звільнених від «опіки» центральних органів. Через десять років було помічено повернення «центру» й занепад дрібних ініціатив, придавлених великим бізнесом. Що ж сьогодні відбувається з каноном? Якщо він існує, то чому? Що його творить чи заважає його творенню?

Також шукатимемо відповідей на питання, що стосуються широкого канону культури, зокрема, трактування фігур національних героїв та історичних подій. Наша мета – вказати на причини, через які тих чи інших осіб підносять на п’єдестал чи з нього скидають.

Не оминатимемо й питання про літературний канон. Нас цікавитиме насамперед проблема (не)існування національного канону літератури та похідного від нього канону шкільної програми. Чи можна вести мову про об’єктивне існування чітко окресленої групи текстів, важливих для певної національної спільноти, чи їхній перелік залежить винятково від творців канону? Який вплив наше сприйняття і розуміння канону має наша шкільна освіта? А може, ніякого національного канону немає, бо анахронічним є саме поняття нації?

Чи в наш час, в епоху кінця великих оповідей, можна ще говорити про небажані, замовчувані теми? Чи культура все ще соромливо відвертається від певних проблем і сюжетів? А може, маргінесів культури і справді більше нема?

На тексти чекають до 15 березня 2017 року.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe