Читомо > Календар подiй > BaraBooka проведе воркшопи для авторів і редакторів дитячих та підліткових книжок

Календар подiй

BaraBooka проведе воркшопи для авторів і редакторів дитячих та підліткових книжок

21-04-2018 | 10:00
м. Київ, Національний музей Тараса Шевченка, б-р Т.Шевченка, 12

«BaraBooka. Простір української дитячої книги» проведе воркшопи для авторів і редакторів дитячих і підліткових книжок. «Наука БараБуки» відкриє секрети дитячих і підліткових текстів для письменників-початківців і тих, хто вже має досвід написання дитліту. Також допоможе редакторам дитячої літератури виявляти й оминати «проблемні місця» в рукописах.

«Науку БараБуки» – серію воркшопів про те, як писати й удосконалювати літературу для дітей і підлітків, – розробили редакторки Простору Української Дитячої Книги «БараБука», методистки Малої академії наук України, багаторічні учасниці журі книжкових рейтингів, літературні критикині, авторки книжок для дітей і підлітків Таня Стус, Анна Третяк, Галина Ткачук, Ольга Купріян і Анастасія Музиченко.

Про що «Наука БараБуки»?

 • про те, на що звернути увагу, коли пишеш тексти для дітей і підлітків;
 • про структуру художнього твору, його мову, персонажів – як враховувати вік читачів;
 • про те, яких помилок можна і варто уникати, якщо ви пишете в ХХІ столітті;
 • про те, як редагувати свої та чужі тексти;
 • про те, що робити, коли є готовий рукопис і хочеться його видати.

Велику роль розробниці курсу відвели практичним заняттям і розбору популярних помилок у дитячих і підліткових книжках.

Під час лекцій і практичних занять вас не вчитимуть писати книжки для дітей за шаблонами – це неможливо. Але покажуть, на що звернути увагу, коли працюєш із дитячою або підлітковою книжкою. Також лекторки, які мають багато практичного досвіду у сфері дитячої книги, допоможуть помічати хиби до того, як їх помітять критики.

 • 21 квітня – для авторів та авторок дитячих і підліткових текстів початкового та середнього рівня. Окремі лекції можуть зацікавити й досвідчених письменників/ць.
 • 19 травня або 9 червня* – для редакторів і редакторок дитячих і підліткових текстів із досвідом роботи з дитячими виданнями. Заохочуємо готувати багато запитань та бути готовими до обміну практикою, обговоримо разом складні випадки.

Зверніть увагу! Курс розроблено спеціально для тих, хто працює у сфері дитячої книги. Авторам і редакторам «дорослих» книжок можна пошукати щось у наших партнерів із Litosvita. Центр літературної освіти.

Хто навчатиме:

 • Tania Stus, письменниця, керівниця проекту «BaraBooka», провідниця численних видавничих проектів у сфері дитячої книги, сертифікована дитяча психологиня, часом – літературна агентка.
 • Anna Tretyak, головна редакторка сайту «BaraBooka», кураторка й консультантка видавничих проектів для дітей у напрямі нон-фікшн, дослідниця дитячої літератури.
 • Halyna Tkachuk, письменниця, головна редакторка проекту «Читальня», кураторка і тренерка дитячих літературних гуртків.
 • Валентина Вздульська (Valentyna Vzdulska), письменниця, редакторка й упорядниця дитячих і підліткових видань, співзасновниця проекту «Казкарка».
 • Катерина Перконос, головна редакторка видавництва «Mamino», досвідчена літературна редакторка в галузі дитячої книги.
 • Julia Pidmohylna, літературна редакторка дитячих і підліткових видань провідних українських видавництв.

Для участі у воркшопі слід зареєструватися за формою, обов’язково вказавши, автор/ка Ви чи редактор/ка. Оргвнесок за один воркшоп – 700 грн (сюди входять кава/чай/сік, печиво). Також можна вибірково записатися на лекцію Тетяни Стус про письменницькі секрети й лайфхаки для тих, у кого є готовий рукопис. Оргвнесок за одну лекцію – 250 грн.

Дати проведення: 21 квітня (курс для авторів) та 19 травня або 9 червня* (курс для редакторів).

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe