Читомо > Календар подiй > Антонія Цвід презентує роман-трилогію “Возлюбленик муз і грацій. Кохані жінки Тараса Шевченка”

Календар подiй

Антонія Цвід презентує роман-трилогію “Возлюбленик муз і грацій. Кохані жінки Тараса Шевченка”

24-05-2017 | 17:00
м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 11

Роман-трилогія Антонії Цвід «Возлюбленик муз і грацій. Кохані жінки Тараса Шевченка» – знакова подія в сучасній українській літературі. Захід проводиться в рамках відзначення пам’яті Тараса Шевченка.

Роман-перформанс в картинах і етюдах відомої української письменниці Антонії Цвід «Возлюбленик муз і грацій. Кохані жінки Тараса Шевченка» – це видання в трьох книгах про життя й кохання Тараса Шевченка, яке об’єднує романи: «Возлюбленик муз і грацій», «І темнії ночі, і ласки дівочі» та «Як русалки місяць ловлять». Обсяг видання– понад 1200 сторінок, 160 репродукцій робіт Т. Шевченка, третина з яких кольорові.

В романі-трилогії «Возлюбленик муз і грацій. Кохані жінки Тараса Шевченка» вперше в українській художній літературі в такому обсязі розробляється тема кохання нашого Пророка, всього його короткого, але насиченого подіями життя. Охопивши чималий об’єм архівного матеріалу, авторка виводить образ митця через призму стосунків з жінками – натхненницями його шедеврів, що дає змогу якнайповніше розкрити суть генія яко людини, чоловіка, поета і митця.

Через різного роду інсинуації навколо імені Т. Шевеченка авторка спробувала в художній формі відкрити читачеві шевченківські архіви, дослідити витоки й мотиви проявів його всебічно обдарованої натури. Це вимагало пошуку відповідного синтетичного жанру. Так народився роман-перформанс в картинах і етюдах, який шевченкознавець С. Гальченко охарактеризував як найоптимальніший жанр для розкриттю творчого задуму авторки, адже це дозволяє персонажу бути одночасно і оповідачем, танцюристом, співаком, музикантом, що найкраще відповідає оптимістичній натурі Шевченка.

Сергій Гальченко (з передмови до трилогії) зазначає:

«Ще нікому не вдавалося так близько підступити й так глибоко перейнятися інтимною стороною життя Тараса Шевченка, як Антонії Цвід в її романі-трилогії «Возлюбленик муз і грацій. Кохані жінки Тараса Шевченка». Сміливість письменниці уже в тому, що вона вперше взялася осягнути в такому обсязі тему особистого життя й переживань Т. Шевченка. Головна інтрига твору зав’язується навколо образу жінок яко муз, яким поклоняється митець. На крутих віражах сюжетних ліній – чимало сцен закоханості й розлук. Головною інтригою роману є стосунки між Шевченком і Амалією Європеус, німкенею за походженням, натурницею його найвідоміших еротичних акварелей «Жінка в ліжку», «Марія», «Натурниця». Її риси авторка віднаходить і в ескізі «Як русалки міяць ловлять». Уперше тут сміливо відтворюється версія, що саме кохану Амалію зустрів поет після заслання, а не її пристарілу тітку, і саме вона супроводжує його до останнього подиху».

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe