Читомо > Календар подiй > Антоніна Пипко презентує книгу «Кілька історій для історії»

Календар подiй

Антоніна Пипко презентує книгу «Кілька історій для історії»

19-09-2016 | 14:30
м. Київ, Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9

Уже під час Майдану було зрозуміло, що це феномен планетарного масштабу. Хотілося назвати кожного учасника Революції Гідности поіменно. Щоб залишилися в історії.

На жаль, історія наша не всуціль героїчна. Так, в усякі часи знаходились лицарі, для яких правда, воля, гідність, любов до своєї землі були найвищими цінностями, однак десятиліття, століття невольництва «на нашій несвоїй землі» породили безліч рабів, пристосуванців, конформістів.

Майдан перемінив усе докорінно. Саме тут, на Майдані стало цілком ясно – якщо не для всіх, то для переважної більшости українців, – ми досі перебуваємо у стані невольництва, і наш сюзерен воліє, щоб ми й далі лишались його васалом. Иншого формату стосунків з його боку годі чекати. Саме на Майдані сформувалась критична маса українців – незгодних із таким станом залежности. І не просто незгодних, але готових боротися за волю, готових покласти власне життя за справді незалежну Україну. «Раби зростають до СИНІВ своєї України-матері» – так напророкував цю метаморфозу, яка відбулася на Майдані і завдяки Майданові, Василь Стус. А написав він ці слова у 1963-му, коли на вільну Україну ще й не світало…

Найтемнішим мороком для сучасної України стали 2010-2013 роки, коли раби обрали собі президентом кримінального злочинця й ставленика Москви в одній особі.

Майдан покликав синів і доньок України розвіяти той страшний морок. А як його було розвіяти? Лише освітити світлом своїх душ, вогнем своїх сердець. Найкращі відгукнулися без вагання…

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe