Читомо > Календар подiй > Андрія Содомору нагородять премією “Глодоський скарб”

Календар подiй

Андрія Содомору нагородять премією “Глодоський скарб”

26-04-2017 | 15:00
м. Львів, Літературно-меморіальний музей Івана Франка, вул. Івана Франка, 150/152

Лауреатом цьогорічної премії «СпасГлодоський скарб» став відомий письменник, есеїст, перекладач і літературознавець Андрій Содомора. Модеруватиме захід літературознавець та есеїст Данило Ільницький.

Андрій Олександрович Содомора – автор прозових і поетичних творів, нарисів, образків і медитацій, есеїв, досліджень літературознавчого і культурологічного характерів, низки перекладів з давньогрецьких і давньоримських авторів, на сьогодні є найкращим знавцем античності в Україні. Та, властиво, не просто знавцем, а осмислювачем, ретранслятором та актуалізатором у найрізноманітніших жанрах і формах, а передусім у власній творчості. Андрій Содомора – великий майстер малих форм: чи то поетичних мініатюр, чи то настроєвих новел і медитацій, аналогів яких в українській літературі, певно, й не знайти і які вже віддавна здобули вдячну читацьку аудиторію.

Прикметність цьогорічної церемонії нагородження «Глодоським скарбом» у тому, що вперше за свою одинадцятирічну історію вона відбуватиметься у Львові – місті, особливо важливому для Андрія Содомори. І не тільки тому, що тут він прожив усе доросле життя, але й тому, що впродовж десятиліть творчо пізнавав місто, і саме Львів став матеріалом для універсалізації багатьох важливих та особливо близьких йому тем.

Фундатором премії є відомий український письменник Григорій Гусейнов, головний редактор часопису «Кур’єр Кривбасу». Премію було засновано 2007 року, і відтоді щорічно її лауреатами є знакові письменники та діячі культури.

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка, знаний як Дім Франка, – це місце, де культурно-мистецькі заходи відбуваються не так часто. Церемонія нагородження премією “Глодоський скарб” стане чи не першою подією в оновленому музеї, відтепер важливій точці на культурній карті Львова, місці, де збиратимуться вчені і митці, письменники і музиканти, малярі і громадські діячі, об’єднані Франковою ідеєю «цілого чоловіка». Андрій Содомора – живе втілення цього ідеалу, і не тільки тому, що є автором цікавих евристичних студій про Івана Франка, але й тому, що своєю творчою діяльністю показує приклад живого літератора, людини тонкої, але водночас принципової.

Львівське вручення «Глодоського скарбу» пройде у форматі лекції Андрія Содомори під назвою «Усмішка». Нового лауреата представлятимуть і вітатимуть фундатор премії Григорій Гусейнов, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, літературознавець, франкознавець і громадський діяч Богдан Тихолоз, член-кореспондент НАН України, професор Львівського національного університету Микола Ільницький, спеціальний гість із Києва – кінокритик, кінознавець і кіносценарист Сергій Тримбач, а також львівський музичний етногурт «Курбаси».

Контакти оргкомітету 098 091 09 32.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe