Читомо > Календар подiй > Андрій Антоновський проведе зустріч у рамках проекту «ЛітСвіт»

Календар подiй

Андрій Антоновський проведе зустріч у рамках проекту «ЛітСвіт»

13-10-2016 | 18:00
м. Хмельницький, книгарня «Є», вул. Проскурівська, 2

У рамках проекту «ЛітСвіт» відбудеться розмова з перекладачем та промоутером каталонської літератури Андрієм Антоновським.

Андрій Антоновський – український поет, перекладач з каталанської мови, художник, перформер. Народився у Хмельницькому, з 2001 року живе та працює в Барселоні, де став активним учасником мистецького і літературного процесу Каталонії – автономної області Іспанії. Він регулярно публікується у каталонській періодиці, бере участь у багатьох поетичних фестивалях. З 2002 року разом із дружиною, американсько-каталонською перекладачкою Каталіною Джіроною переклав каталонською мовою класиків і сучасних українських авторів – Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Павла Тичину, Богдана-Ігоря Антонича, Ліну Костенко, Юрія Андруховича, Сергія Жадана та інших.

«У якийсь певний момент, після багатьох років мешкання у Каталонії, прийшло усвідомлення, що в Україні ми взагалі майже нічого не знаємо ані про Каталонію, ані про її мову, ані про її літературу. Почалось з малого: разом із перекладачкою Каталіною Джіроною ми переклали декілька віршів сучасного каталонського поета Енріка Казасеса, потім вірші поетки Естер Шарґай… І пішло-поїхало. Ми почали перекладати українських поетів каталонською. Де ви бачили багатих поетів, а тим паче перекладачів? Я займаюсь цим на голому ентузіазмі, адже не можна лишати такі величезні літератури неперекладеними. Я впевнений, що настане час і в Україні відкриють для себе каталонську літературу, а в Каталонії – українську. Але про ці речі можна розповідати дуже довго, важко втиснути в три рядки п’ятирічний досвід», – каже Андрій Антоновський.

Тел.: (0382) 709 792.

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe