Читомо > Календар подiй > Акцію пам’яті «В краю коханім» присвятять Олександру Олесю

Календар подiй

Акцію пам’яті «В краю коханім» присвятять Олександру Олесю

09-02-2017 | 15:00
м. Київ, Національний музей літератури України, вул. Б.Хмельницького, 11

Акція пам’яті Олександра Олеся «В краю коханім».

На заході зберуться його шанувальники, серед них – професор, доктор філологічних наук, дослідник і видавець творів Олександра Олеся Василь Яременко, професор, член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук Ростислав Радишевський. Народні артисти України – Ніна Матвієнко та Лариса Кадирова, лауреат премії імені Василя Стуса, актриса Галина Стефанова, співаки, автори пісень на слова Олександра Олеся – Ігор Якубоський, Святослав Силенко, Надія Боянівська. Також запрошені студенти Київського національного університету кіно і телебачення імені Карпенка-Карого (керівник – професор Любов Підлісна).

Сьогодні відвідувачі музею особливо уважно вдивляються в експозицію, присвячену пам’яті Олександра Олеся. Особливе зацікавлення його першою збіркою «З журбою радість обнялась», адже збулося те, що поет напророчив собі ще на початку творчості. Ще зовсім юним – знаний, його вірші цитують, а «Чари ночі» співають як народну пісню. Після еміграції – надовго замовчували його діяльінсть, нині – він повернувся на рідну землю назавжди і зараз він «…в краю коханім».

Становлення Олександра Олеся як поета припало на часи революційного піднесення визвольного руху. Крім поезій та драматичних творів, у творчій спадщині Олеся – прозові твори, переклади з російської, білоруської, польської, сербської, болгарської, німецької, англійської, арабської мов, публіцистичні та літературно-критичні статті.

Для довідок: 235-12-96

Подія на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe