Читомо > Блоги > Записки ЧИТАКИ-клубу: Казка «Водяна людина та її фонтан»

Блоги

Записки ЧИТАКИ-клубу: Казка «Водяна людина та її фонтан»

05.12.2013 0 Автор:

Привіт, любі читаки та їхні батьки! Сьогодні ділимось враженнями від книги, яку ми вже читали на одному з попередніх засідань, а саме від філософської казки  «Водяна людина та її фонтан» Іво Розаті та Ґабріеля Пачеко. Про людину, кришталево чисту як ззовні, так і всередині, і те, як воно – бути несхожим на інших.

unnamed (1)

Історія починається з народження водяної людини: вона по краплі витекла з крану, який хтось одного разу забув закрутити. На вулицях містечка людину найперше зустріли заборони, докори й обурення решти мешканців: вдягніться! не бризкайтеся водою! викличте нарешті поліцію!

Тож героєві, який не заподіяв нічого лихого, довелося переховуватися і потайки робити добро: поливати квіти й поїти собак, мити вікна припаркованих авто і пригощати спраглих смачною водою.

unnamed

Незабаром люди почали помічати, що водяна людина, хоч і дивак, але не такий страшний, як їм здалося спершу. Не змогли чи не схотіли вони помітити  лиш те, якою смутною і самотньою була єдина в світі водяна людина. Аж поки одного дня не почула голоси дощових крапель, які кликали її повернутися додому, до звичнішої форми існування – так водяна людина оселилася у фонтані з золотими рибками та, кажуть, живе там і донині.

Італійський письменник Іво Розаті та мексиканський художник Ґабріель Пачеко змогли на двадцяти з лишком сторінках розповісти гарну та глибоку казку. Кожна ілюстрація доповнює та довершує текст, який і поза тим потребує домислювання та додаткового обговорення.

3 (1)

Окрім насолоди вчитуватися у метафори твору, є насолода від ілюстрацій Пачека. «Водяна людина» є приводом поговорити про чимало серйозних речей. Про появу з навколишнього світу та повернення до нього, про те, як це – бути або почуватися особливим у суспільстві, що вороже ставиться до унікумів та вимагає «нормальності» від усіх членів громади. Зрештою, ця історія залишає простір поміркувати та пофантазувати: куди поділася водяна людина з лійкою на голові – зникла назавжди чи, може, просто зараз падає дощем у вас за вікном.

unnamed (2)

Книгу «Водяна людина та її фонтан» у перекладі російською можна придбати за 130 грн. у книгарні «Чулан&Чуланчик», вул. Б. Хмельницького, 16-22.

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe