Читомо > Місця > У Луцьку виселяють книгарню і бібліотеку

Місця

У Луцьку виселяють книгарню і бібліотеку

27.01.2015 0 Автор:

У Луцьку наприкінці січні стало відомо про не продовження оренди для книжкового магазину «Освіта» і для Луцької районної бібліотеки для дітей. Про це зокрема Читомо повідомили активісти.

Так 20 січня під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань комунального майна та приватизації не продовжили оренду на пільгових умовах книгарні «Освіта» (проспекті Волі, 8).

Начальник відділу управління майном міської комунальної власності Алла Грабко зазначила, що книжковий магазин орендує приміщення площею 172,4 метра квадратного.

Договір оренди (1 гривня щомісяця), укладений з книгарнею «Освіта», завершується 30 листопада 2015 року. З її слів, депутати міськради, зокрема Богдан Шиба, ініціювали питання про надання підприємству пільги при сплаті за оренду.

Член комісії, депутат міськради Артур Василевський піддав сумніву доцільність надання пільг під час сплати за оренду підприємствам та зауважив, що книгарня «Освіта» продає більшість книг російською. Також він наголосив, що міський бюджет недоотримує чимало коштів через пільги, надані вказаним підприємствам.

luck_nardep

Артур Василевський

На це Алла Грабко відповіла, що книгарня продає чимало книг як російською, так і українською мовами.

osvita_knygarnya

Члени комісії вирішили таки рекомендувати питання щодо оренди до розгляду під час сесії Луцької міської ради.

Окрім того, 21 січня на шостому скликанні Луцька районна рада вирішила передати приміщення районної бібліотеки для дітей, що розташована за адресою вул. Шевченка 88 комунальному підприємству «Луцьке».

Таке рішення підписав голова Луцької районної ради, голова Луцької районної партійної організації ВО «Батьківщина»  Олексій Гвоздецький.

luck_gvozdeckiy

Олексій Гвоздецький

Бібліотеку пропонують переселити в с. Гірка Полонка в приміщення  Будинку культури на набагато меншу площу ( 60 м2), де вже успішно функціонує сільська бібліотека-філія.

luck4

«Бібліотека обслуговує 2 тис. користувачів, загальний фонд – 28 тис. примірників і є методичним центром по роботі з дітьми для 36 сільських  бібліотек-філій та Торчинської міської бібліотеки для дітей Луцького району. З переїздом районна бібліотека для дітей втратить своїх користувачів. Зараз ми обслуговуємо книгою учнів загальноосвітніх шкіл № № 2, 3, 13 великої частини міста Луцька (райони Красного, Кичкарівки, вул. Львівської, Володимирської, Ковельської ) і є єдиною дитячою установою на даній території. Бібліотека розташована на першому поверсі, що зручно для обслуговування користувачів з особливими потребами», – повідомляє директор Волинської обласної біблотеки для дітей   Наталія Граніч.

luck2

«На превеликий жаль, рішення органів влади, спрямовані на ущемлення української культури у Волинській області, стають останнім часом печальною традицією. Доречно згадати вже відомий прецедент: у листопаді минулого року Волинська обласна рада, в порушення свого ж таки регламенту і низки законів України, без будь-якого погодження з обласною організацією Національної спілки письменників України та редакційно-видавничим підприемством «Надстир’я» прийняла рішення про приватизацію приміщення, в якому знаходиться офіс волинських письменників та видавництво. Комерційний інтерес понад усе!», – зазначили в обласній спілці письменників України.

Варто зазначити, що Луцька районна бібліотека функціонує у приміщенні на вулиці Шевченка, 88, що у Луцьку вже більше 40 років. Натомість зараз книгозбірні пропонують на третину менше за площею приміщення, тому бібліотекарі сумніваються, що зможуть розмістити у ньому усі наявні книги та якісно обслуговувати читачів, значна частина з яких просто не захоче їхати в Гірку Полонку.

У статті використані матеріали ВолиньPost

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe