Читомо > Місця > Полицю буккросингу на бульварі щодено оновлюють й інколи грабують

Місця

Полицю буккросингу на бульварі щодено оновлюють й інколи грабують

29.05.2014 0 Автор:

«Якщо у тебе є книга, яку ти вже прочитав і хотів би запропонувати її іншим, якщо ти любиш ділитися і просто хочеш зробити добро – поклади книгу на плицю, а натомість можеш взяти іншу, що тобі до душі. ЦЕ БЕЗКОШТОВНО! Не забудь продовжити подорож книги та повернути її на цю або іншу поличку буккросингу», – із таким меседжем звертається до читачів відділ літератури іноземними мовами Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, що на бульварі  Давидова, 2/7 у Києві.

Нещодавно на стіні бібліотечної будівлі  з’явилась така-от невеличка буккросингова полиця.

Буккросинг на бульварі Давидова

Я живу неподалік, тому вирішила туди навідатись і заодно віднести кілька книжок. Коли йшла, сподівалась побачити там книжки іноземними мовами, з огляду на спеціалізацію бібліотеки, але не знайшла. Тобто знайшла  – російською.  Темачний спектр доволі широкий:  від різних жанрів художньої літератури до зошитів із вправами до ЗНО та настільної книжки садівника-городника. Про ідею створення полиці, її перших читачів і, навіть, перших книжкових крадіїв розповіла завідувачка бібліотеки  Ольга Мар’янчик:

«Ідея створити таку полицю була наша, бібліотечна. Ми вже давно прочитали про те, що така практика існує і в Європі, і в Америці. І вирішили не відставати й 18 травня 2014 року створили таку поличку. Все почалося з того, що люди приносили нам до фондів книжки, які нам не зовсім підходять тематично. Адже у нас спеціалізований відділ – література іноземними мовами. А про власну точку буккросингу ми вже давно мріяли. У нас на Русанівці є такий активіст, друг нашої бібліотеки, Олесь Маляревич, то я його попросила зробити для нас полицю. Тоді ми ці книжки зібрали і виставили туди. Тепер люди регулярно підходять і питають, чи можна їм поставити на полицю свої книжки. Цей процес вже пішов, і ми його повністю вже контролювати не можемо».

Буккросинг на бульварі Давидова

Коли я поцікавилась, чи не бояться працівники бібліотеки, що книжки змокнуть під дощем чи їх, наприклад, вкрадуть, мені тут таки розповіли цікаву історію, що сталась буквально вчора вночі. Нічна варта Русанівки повідомила бібліотекарів про те, що вночі прийшов чоловік із сумкою і забрав усі книги з полиці. Очевидно, він знав, де розташований найближчий пункт прийому макулатури і якраз туди збирався усі книжки віднести. Та хлопці з варти його затримали, відвели до відділку міліції й змусили вкрадене повернути:) Кумедний, з одного боку, і дуже показовий – з іншого, випадок.

«Щойно ми повісили полицю і поставили книжки, я одразу ж зафотографувала це і виставила на своїй Facebook-сторінці. Звідти вже інформація розійшлася всією Русанівкою, і люди почали нести до нас книжки. Нещодавно от прийшла молода родина і принесли два пакети книжок. Скоро наш бібліотечний художник напише красиве оголошення про цю ініціативу, і ми його розмістимо замість того друкованого, яке там зараз висить. Далі ми також плануємо зробити спеціальні позначки, якими  маркуватимемо усі книжки на цій полиці. Зараз ми просто підписуємо маркером на титульній сторінці “Бібліотека на бульварі”».

bibliotechna_polycya

Пані Ольга зазначила, що розмістити полицю буккросингу біля бібліотеки так само безпечно, як, наприклад, у книгарні. Більше шансів, що книги потраплять у потрібні руки. Та ми зійшлися з нею на тому, що обмін книжками – явище стихійне і багато в чому залежить від свідомості й совісті самих читачів (або ж мисливців за макулатурою), тому повністю убезпечити «кругообіг книжок у природі» від вандалів, забудькуватих читачів чи просто роззяв бібліотека не зможе. Залишається сподіватися лиш на те, що революція свідомості й гідності сталася вже нарешті у більшості людей, і практика буккросингу ширитиметься в Україні й далі.

bibliotechna_polycya8

 

Світлини автора

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe