Читомо > Місця > Москва книжкова: спецпроекти на ярмарку non/fiction №15

Місця

Москва книжкова: спецпроекти на ярмарку non/fiction №15

24.12.2013 0 Автор:

Неодмінною складовою будь-якого книжкового ярмарку є його паралельна програма – літературний і музичний фестивалі, виставки книг та ілюстрацій тощо. Цьогорічний міжнародний ярмарок інтелектуальної літератури у Москві не є винятком і цього року став майданчиком для різноманітних спеціальних проектів, найцікавіші з яких ми спробували розглянути в цьому матеріалі.

4

DSC_0167

Фотовиставка «Москва радянська і не радянська»

Ідея виставки, організаторами якої виступили фонд «Московское время» й агентство «ФотоСоюз», полягала в тому, щоб показати, грубо кажучи, «що було і що стало»,  які зміни відбулись у міському просторі за останні півстоліття. Відповідно до експозиції виставки увійшли фотографії Москви, зроблені протягом 1920-70-х і 2003-13 років. Світлини старої Москви, надані агентством «ФотоСоюз» належать російським фотографами як І. Евзеріхіну, М. Маркову-Грінбергу,  Б. Ігнатовичу, Є. Халдєю, А. Шайхету і т.д.). Кожен «порівняльний» знімок супроводжував історичний коментар стосовно місця, яке було зафіксовано на світлині.

1_105

фото Емануїла Євзеріхіна (1911 – 1984)

via rosphoto.com

Дитячий майданчик «Територія пізнання»

Як вже зазначалось, над оформлення дитячого поверху працювали художник Віктор Меламед і архітектор Олександра Зюзіна. «Територія пізнання» – це, власне, простір, який охоплює майже всю дитячу зону поверху, прикрашений різноманітними скульптурами-інсталяціями, які підготували під керівництвом В. Меламеда студенти Британської школи дизайну.  Тема цьогорічної дитячої програми – «ВІРЮ/НЕ ВІРЮ. Кому і чому ми віримо і довіряємо?». Ця тема не тільки окреслила тематику зустрічей, а й знайшла своє відображення у скульптурах студентів.

3

969454_398140830316035_95775343_n

via сторінка facebook Меламед

Виставка товариства ілюстраторів ЦЕХ «Флора»

Товариство ЦЕХ об’єднує 72 російськомовних ілюстраторів, що живуть нині у різних кутках світу. Виставка на ярмарок інтелектуальної літератури є за рахунком 23-м колективним проектом спілки і 8-м благодійним. Приблизно щороку колектив обирає тему для створення нової серії робіт – на цей раз ключовим словом стала «Флора». За словами самих організаторів в ілюстрації вони найбільше цінують «свіжість, гостроту,  соковиті деталі, не зацикленість на тому, що гарно продається, а навпаки, правильна графічна недбалість <…> гарного ілюстратора вирізняє здатність вигадати власну історію – інакше йому немає чого додати до тексту, який він ілюструє.»

tzeh

 Оксана Грівіна (ЦЕХ, “Флора”, 2013)

tzeh2

Варвара Полякова

(ЦЕХ, серія ілюстрацій для журналу “Театр”, жовтень, 2013)

«Долина швейцарської ілюстрації»

Організаторами виставки швейцарських ілюстраторів стали видавництво Самокат (Москва) спільно зі La joie de lire  (Женева) за підтримки швейцарської програми культурного обміну «Pro Helvetia». Серед ілюстраторів, роботи яких було представлено на виставці, можна було побачити Адріен Барман, Альбертін, Том Тірабоско, Фанні Дрейер, Хайде.

5

1159

Обкладинка Адріен Барман до книги “У вашій печі”

fanny dreyer

Ілюстрації Фанні Дрейєр до книги “Таємниця чудовиська”

LES_CAILLOUX_DE_CHACHA

Ілюстрації Тома Тірабоско до книги “Камінчики Чачі”

Як вже зазначалося у загальному огляді, відділення ярмарку “Дітям”, окрім звичайних стендів видавництв, було сповнене різноманітних творчих зон та закутків, де діти могли брати участь у майстер-класах, відпочивати, слухати лекції.

DSC_0185

DSC_0469

DSC_0551

2

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe