Читомо > Місця > Читомо в гостях у книгарні-видавництва Artbooks. Eпізод IІ

Місця

Читомо в гостях у книгарні-видавництва Artbooks. Eпізод IІ

17.03.2017 0 Автор:

Читомо відтепер читає у цікавих книжкових місцях. Першими, до кого ми прийшли в гості, стала книгарня та видавництво Artbooks. Цього тижня – друга порція вражень від місця і книжок.  В Artbooks ми звернули увагу на мистецькі видання, зобрема збірку есеїв, інтерв’ю, портретів українського абстракціоніста Тіберія Сільваші «Есе. Тексти. Діалоги» та дві частини монографії Ганни Врочинської «Українські народні жіночі прикраси ХІХ – початку ХХ століть», а також іспанську дитячу книжку-гру, яка дає можливість торкатися, розглядати, милуватися та оживляти шедеври засновника поп-арту Енді Воргола. Не оминули увагою також вімельбух від Artbooks «На будівництві» та «Азбуку лідера» для дітей.

.

Оксана Хмельовська

У книгарні Artbooks книжки про мистецтво і арткниги представлені менше, та і їх можна знайти на полицях. Наприклад, збірка есеїв, інтерв’ю, портретів українського абстракціоніста Тіберія Сільваші «Есе. Тексти. Діалоги» (Arthuss). З одного боку, ми дізнаємось більше про сучукрмистецтво через філософію самого уксучмитця – про дзеркальність риторики ідеолочно протилежних груп, про художні методики, що лишились від «попєредніків» і які не ведуть до розвитку, а лише до наслідування, про різницю між художниками і живописцями.

З іншого боку, можемо простежити погляд уксучмитця на художників інших епох, як-от Ремрандта чи Вермеєра, чи й сучасників, як-от Криволапа. Загалом книжка дасть більше про розуміння сучасного мистецтва, ніж каталоги чи самостійні пошуки в інтернеті, та й Сільваші пише непогано.

IMG_1004

Коли гортаєш дві частини монографії Ганни Врочинської «Українські народні жіночі прикраси ХІХ – початку ХХ століть», дивуєшся екзотиці. Деякі прикраси настільки незвичні і вибиваються, що закрадається сумнів, чи це точно жінки Буковини з розпущеними косами і чи точно наші жінки Покуття з щедрими разками намиста під саме підборіддя, а не перуанські чи індіанські.

see__Prykrasy_book 2_-32

Але це не єдині несподіванки книжки – вчена прискіпливо подає історію прикрас на території України, яка почалися ще в часи палеоліту з зубів тварин і закінчується вже ближчим ХХ століттям: дукачами, пишними вінками, стрічками, намистом із дутого скла. А між тим дізнаємось, що жінки з Причорномор’я полюбляли корали, на Східному Поліссі надавали перевагу «натурпродукту» – квітам, плодам, стеблам, а на Лемківщині носили широкі нашийні прикраси з бісеру. Хоча золото-срібло і цінувалось найвище, та не гребували наші бабусі намистом із шипшини, круглих плодів гороху, горіхів ліщини й зеленим пір’ям селезня для скроневих прикрас.

IMG_1015

Перше видання малої серії декоративного мистецтва вийшло ще 2007 року, але з того часу видавництво «Родовід» мало кілька перевидань. Малий подарунковий формат свідчить лише про одне: «найкращі друзі дівчини» – це аж ніяк не діаманти, а добротно ілюстрована наукова праця про різнобарв’я прикрас.

Читайте також: 10 видань на високі полиці

.

Юлія Клебан

Затишна книгарня Artbooks поєднала в собі все, чого так не вистачає багатьом книжковим магазинам. Гостинність та теплота господарів, комфортні місця для читання, іграшки та неймовірні дитячі книжки, від яких і дорослим складно відвести погляд. Ця маленька книжкова Нарнія в самому центрі Києва чекає саме на вас – щоб показати найсвіжіші новинки, розповісти історію їхнього творення та пригостити ароматним чаєм.

Andy Warhol ?Mira qu? artista! Patricia Geis – іспанська дитяча книжка-гра, разом з якою зникають будь-які мовні бар’єри, яка дає можливість торкатися, розглядати, милуватися та оживляти шедеври засновника поп-арту Енді Воргола.

IMG_0901

Ця книжка-гра ховає в собі безліч чарівних секретів: маленькі читачі можуть самостійно змінювати масштаби зображень, вивчати зміну кольорів та в деталях розглядати банку супу Кемпбелл. І коли дитина в момент знайомства з мистецтвом стає не лише глядачем, але й безпосереднім творцем, то сприйняття прекрасного стане ще ефективнішим.

IMG_0898

Читайте також: 5 книг про мистецтво, на які не шкода грошей

.

Катерина Котвіцька

Artbooks дав мені кілька хвилин посумувати. Чому я так швидко подорослішала і чому у моєму дитинстві таких книгарень не було? Світлий простір і привітний персонал, книжки, виготовлені з любов’ю і дбайливо розставлені на полицях, а ще велика колекція іноземних книжок, які засновинця Artbooks Анна Похлєбаєва привезла з книжкових ярмарків. Все це разом – рецепт того, як забути про все на світі, навіть про час. Як у тумані починаєш бігати від полиці до полиці, гортати дитячі видання і відчувати себе років на 20 молодшою.

IMG_0905

Першою до рук потрапляє вімельбух «На будівництві». Бо у мене дорослої – чоловік інженер-будівельник, і разом з ним ми часто обговорюємо нові будівлі і простори, їх дизайн і функції. А вімельбух – іронічна і весела історія про створення нового. Гортаючи книжку, починаю вигадувати історії, вдивляюсь в обличчя героїв, пробую вгадати їх емоції. З таким вімельбухом можна «зависнути» на добрих півгодини. А ще буже чекаю анонсовану Artbooks книжку «Спи міцно, моє будівництво».

IMG_0910

Читайте також: Вімельбухи завойовують книжковий ринок

«Азбука Лідера», у якому автори Наталя Гавриш та Володимир Воронов розповідають про найбільш важливі поняття, допоможє дитині осмислити суть лідерства і виховувати сильну особистість ще зі школи. Книжка – це частина проекту «Mr. Leader», який почався з випуску у 2013 році першого видання самовчителя з лідерства в ілюстраціях спільно з видавництвом «Манн, Іванов і Фербер».

IMG_0925

Сьогодні у портфоліо бренду «Mr. Leader» мобільний додаток на п’яти мовах, мотиваційні зошити для лідерів, мотиваційно-ігрові карти і книжа «Азбука Лідера», спрямована на формування активної життєвої позиції у дітей.

Читайте також: Читомо в гостях у книгарні-видавництва Artbooks. Eпізод I

.

Адреса книгарні:

м. Київ, вул. Хрещатик, 32 Б (вхід з вулиці Прорізної)

Фото Євгенії Перуцької

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe