Читомо > Календар подiй > Євгеній Стасіневич розповість про німецькомовних письменників ХХ-ХХІ століть

Календар подiй

Євгеній Стасіневич розповість про німецькомовних письменників ХХ-ХХІ століть

26-03-2017 | 12:00
м. Київ, Остання Барикада, біля Лядських воріт

У нас третя лекція курсу – і стає лише цікавіше. Цього разу – німецькомовні письменники ХХ-початку ХХІ століття.

Саме їм випало чи не найсерйозніше випробування – описати досвід неможливого зсередини. Висловити переживання катастрофи, за походженням належачи до тих, хто значною мірою і призвів до цих кривавих потрясінь. Подивимося на великих письменників (Гюнтер Грасс) і письменниць (Герта Мюллер), які вирішували воістину грандіозні задачі – і етичні, але також і естетичні, художні. Бо ж не менш важливим за саму готовність писати про щось подібне є усвідомлення того, що робити це треба по-іншому: традиція тут навряд зарадить. Хоча – хто зна..
І поговоримо, вочевидь, не лише про письменників із Німеччини. Адже якраз ХХ століття й унаочнило те, що мова літератури може геть не співпадати з місцем проживання автора. Побачимо неймовірних і вкрай для нас цінних письменників з Австрії (Крістоф Рансмайр) і Швейцарії (К.Д.Флореску). Спробуємо пізнати досвід емігрантів, які стали новими класиками (Вінфрід Зебальд), і іммігрантів, чиє письмо називають літературою майбутнього (Катя Петровська). Попереду – серйозна й захоплива розмова. Приходьте.

Бронювання столиків: 068 907 1991

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Warning: Missing argument 3 for WPS\WPS_Hide_Login\Plugin::login_url() in /sata2/home/users/chytomo/www/archive.chytomo.com/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/plugin.php on line 657

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe