Читомо > Календар подiй > Виставка сценографії Богдана та Олени Поліщук запрошує львів’ян

Календар подiй

Виставка сценографії Богдана та Олени Поліщук запрошує львів’ян

23-10-2016 | 11:00
м. Львів, Дитячий центр сучасного мистецтва «АГОВ», вул. Городоцька, 36

Театр є одним з найбільш синкретичних видів мистецтва. Література, акторська майстерність, хореографічне та художнє мистецтво працюють тут в єдиному концептуальному ритмі. Богдан Поліщук представив невелику частину величезної роботи, основна частина якої залишається за межами безпосередньої театральної постановки. «Замість дії» — це презентація різних етапів творчої думки художника при роботі над візуальним оформленням вистави, це те, що знаходиться за межами формального театральної дії, але становить величезну область роботи театрального художника.

На виставці експонуються ескізи костюмів і сценографії до таких вистав, як «Благодарний Еродій» (реж. В. Кучинський), «Синій Бог» (дипломним проект автора). Основною лінією експозиції є етнічні мотиви, зокрема, українські, які представлені провідним блоком експозиції: це ескізи до проекту «Вертеп», ескізи сценографії та костюмів до театральної постановки «Райскеє діло» (реж. А. Приходько). Крім того, автор представив ряд ескізів афіш театральних постановок і обкладинок Незалежного Театрального журналу «Коза», засновником якого він є спільно зі своєю дружиною сценографом Оленою Поліщук.

«Ще коли я почала замислюватися про те, що хочу вчитися за спеціальністю «Сценографія», розуміла, що це синтетична форма мистецтва, яка включає безліч напрямків. Вже тоді була впевненість в тому, що це універсальна спеціальність, тому що, наприклад, станкові живописці, графіки обмежені простором аркушу й полотна. Сьогодні важко забезпечити себе і бути успішним художником, продаючи картини, доводиться освоювати суміжні професії, перекваліфікуватися і підлаштовуватися під наші реалії. Що стосується театрального художника, то оскільки його робота включає в себе безліч напрямків, застосування собі можна знайти від сфери моделювання одягу до монументального живопису і навіть скульптури. У рамках сучасного мистецтва, де інсталяція стає провідною ідеєю, принаймні, в Україні, сценографи відчувають себе більш впевнено в цьому контексті. Ми мислимо об’ємами, навіть у тому випадку, якщо створюємо графічну або живописну роботу, думаємо про те, як це буде виглядати в просторі»,— зазначає Олена Поліщук.

Таким чином, сценографія в своїй основі є прикладною, мислячої себе за рамками картинній площині і просторових обмежень образотворчого мистецтва. Вона долає обмеження стилю, жанру, канону, простору. Близькість сценографії до подієвості дозволяє говорити про її антропологічність та включеність в життя.

Відкриття виставки 18.09.16 о 14:00. Закриття – 23.10.16.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Warning: Missing argument 3 for WPS\WPS_Hide_Login\Plugin::login_url() in /sata2/home/users/chytomo/www/archive.chytomo.com/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/plugin.php on line 657

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe