Читомо > Календар подiй > Україна стане однією з тем Vienna Humanities Festival

Календар подiй

Україна стане однією з тем Vienna Humanities Festival

25-09-2016 | 16:00
м. Відень, Karlsplatz (різні локації)

Міжнародний Vienna Humanities Festival пройде у різних локаціях Відня 23-25 вересня 2016 року. Вхід на всі події безкоштовний.

Vienna Humanities Festival – це близько 40 розмов, дискусій та доповідей. Що можуть сказати провідні інтелектуали на запеклі питання нашого часу? Мотто цьогорічного фестивалю – „Andernorts/Out of Place“ – обрали, відштовхуючись від теми актуальної кризи з біженцями, але воно виходить далеко за межі цієї теми, аби зробити рух людей, речей та ідей усвідомленим фундаментом культурної історії.

Програма від/для/про українців

24 вересня

10:00-11:00, Wien Museum, Pompejanischer Salon – „Форми солідарності в переселенні“. Демократія, міграція та культурна політика – сфера дослідженя політолога Моніки Мокре. Вона була активісткою Refugee Protest Camp Vienna та описала цей досвід у своїй книзі “Солідарність як переклад”. Наталя Гуменюк була співзасновницею і головою незалежного телеканалу hromadske.uа та організаторкою руху за цивільні права Stop censorship!, за останні роки вона зробила чимало репортажів про Майдан, Крим та війну на Сході України. Разом вони подивляться на форми солідарності, котрі виникають всередині і між групами біженців. Модератор – співкуратор VHF Дессі Гаврилова.

13:00-14:00, Karlskirche – „Від передбачуваного щастя на відстані“. До важливих книжок письменника і перекладача Мартіна Поллака входить „Цісар Америки“ (дата виходу – 2010 рік), у якому він описує великий міграційний рух із Галичини до США у 1900-ті роки. У цій книзі йдеться як про обіцянку безмежного щастя, так і про поневіряння, контрабанду та торгівлю дівчатами. Паралелі до сьогоднішньої ситуації очевидні – тверезий погляд Поллака допомагає зрозуміти минуле, а разом із тим і сучасність. Розмову вестиме Міхаель Шварц від музею Wien Museum.

25 вересня

10:00-15:00, brut Wien – Літературний марафон „Read-a-thon“. Десять авторів та авторок було запрошено прочитати уривки з творів письменників на їхній вибір, головна умова: твори мали тематизувати особисті досвіди переселення, міграції, втечі та вигнання. Кожному відведено по тридцять хвилин часу, без паузи між читаннями. Читатимуться уривки з творів Неллі Закс, Олександра Солженіцина, Джона Стайнбекса, Аглаї Ветерани, Лори Сегал, Іштвана Еркеня, В.Г.М Зебальда, Жана Амері, Бертольда Брехта, Патріка Кінґслі та ще одного автора (це сюрприз).

10:00-11:00, Wien Museum, Atrium – Мігранти Європи та Шоа. Міхаель Ротберґ – провідний теоретик Голокосту в Сполучених Штатах і наступник Саул Фрідлендер на престижній посаді Студій із вивчення Голокосту в Лос-Анджелесі. Застосувавши постколоніальний підхід до Шоа, він, наприклад, досліджував значення Голокосту для руху за цивільні права. Його нещодавне дослідження стосувалося ролі Голокосту в житті європейських мігрантів. Що означає пам’ять про Шоа для турецьких німців? І які форми солідарності могли існувати між мусульманськими та єврейськими спільнотами? Про це та інше він поговорить із директором Wien Museum Матті Бунцл.

16:00-17:00, brut Wien – вистава „Де Схід? Монолог No.1“ відомого украінського драматурга, сценариста, куратора Наталки Ворожбіт, яка стала спільним проектом „Театр переселенця“, ініціативи Democracy.doc i Гете-Інституту України. Авторка розповідає про зустрічі під час своіх подорожей в зону бойових дій. Вистава проходитиме українською та російською мовами з німецькими субтитрами. Тривалість: 50 хвилин.

Повна програма

23 вересня, п’ятниця

18:30, Wien Museum – Офіційне відкриття.

24 вересня, субота

programa1

25 вересня, неділя

programa2

Опис усіх подій німецькою та англійською мовами в PDF тут

Вхід вільний.

Сторінка фестивалю на Фейсбуці

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe