Читомо > Календар подiй > Роман Коваль презентує «Історію Холодноярської організації»

Календар подiй

Роман Коваль презентує «Історію Холодноярської організації»

22-10-2016 | 18:00
м. Київ, Остання Барикада, Майдан Незалежності, біля Лядських воріт

У серії «Отаманія ХХ століття» вийшла восьма книжка. Роман Коваль презентує «Історію Холодноярської організації».

В анотації до неї читаємо: «Витоки Холодноярської організації слід шукати в ХI ст. у дружині смілянського воєводи Мирослава, в добі Богдана Хмельницького, гайдамацьких рухах XVIII – ХIХ століть, «Київській козаччині» середини 1850-х рр., «Чигиринській змові» й «Таємній дружині» 1870-х рр., «Чіґірінскіх аґрарних волнєніях» 1905-го, Українській народній обороні в добу Першої російської революції та у Вільному козацтві, відродженому одразу після Лютневої революції 1917 року, а продовження Холодноярської організації – в козацько-селянських повстаннях 1918 – 1930-х рр. за право жити самостійним життям на рідній землі».

Ось назви розділів: «Зачин», «І повіяв вогонь новий», «Розквіт повстанства», «Після Василя Чучупака», «Холодноярська організація Нестеренка-Орла», «Московська хода по черкаській землі», «Командувач 2-ю Холодноярською округою Ларіон Загородній», «Операція «Заповіт», «Чорний Ворон», «Ворог про Холодний Яр і холодноярців», «Ставлення до національних меншин», «Які ж висновки?», «Брати Блажевські», «Сергій Клепач», «Загін ім. Чорноти, або Комітет Визвольного фронту України», «Юрій Горліс-Горський і його спогади».

Книжку завершує розповідь про нове покоління борців, яке підняло холодноярський прапор боротьби. Автор згадує «незлим тихим словом» першого командира розвідувального відділу «Холодний Яр» айдарівця Євгена Войцехівського-«Чеха», який загинув 7 липня 2014 р. в м. Щасті, та нащадка чорноліських повстанців Віктора Голого, який поклав життя за Україну 28 серпня 2014 р. під м. Дебальцевим. З позивним «Чучупака» увійшов в історію десантник із Кривого Рогу Ілько Гайдук – він загинув у небі над Луганськом 14 червня 2014 року.

Дістав важке поранення в боях на Донбасі вояк батальйону «Карпатська Січ» Юрій Черкашин-«Чорнота». Йому дав своє ім’я холодноярський отаман Андрій Чорнота. А вояк батальйону ім. генерала Кульчицького Сергій Коваль узяв собі позивний «Лютий» на згадку про земляка Івана Лютого-Лютенка – Головного отамана Холодного Яру.

Продовжує бити ворогів нащадок чорноліських повстанців – вояк 3-ї штурмової роти 92-ї ОМБ Андрій Луб’яний, багатолітній учасник вшанування героїв Холодного Яру. Його позивний – «Чорний» – на пам’ять про чорних запорожців Армії УНР.

Не забуваймо, що у складі полку «Азов» веде боротьбу танковий батальйон «Холодний Яр» (10 танків!).
Слава Холодному Яру, який став символом боротьби за національну Україну!

Бронювання столиків за тел.: 068 907 1991

Вхід вільний.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe