Читомо > Календар подiй > Премію «Воїн світла» вручать за найкращу прозову книжку

Календар подiй

Премію «Воїн світла» вручать за найкращу прозову книжку

26-01-2016 | 15:00
м. Київ, біля пам'ятника Михайлу Жизневському, вул. Грушевського, поруч із Парламентською бібліотекою

Церемонія вручення премії «Воїн світла» в День народження героя Небесної Сотні Михайла Жизневського проводиться уперше.

Премію вручають за найкращу прозову книжку року (оповідання, повісті, роман), видану білоруською та українською мовами, в якій зображено благородного, активного, сильного героя, що відстоює свободу, справедливість та загальнолюдські ідеали. Організатором є Національна спілка письменників України.

Премію цього року здобули Богдан Жолдак за книжку «Укри» та Анатолій Боровський за книжку «Волею обраний».

Довідка:

Анатолій Боровський — сучасний білоруський письменник. Роман «Волею обраний» — це історія кохання ватажка білорусько-польського повстання 1863-1864 років проти російського царизму Вікентія Калиновського та Марії Ямонт, яке вони пронесли через боротьбу, й довели, що важливіше справжньої любові у світі немає нічого. Зосередившись на почуттях героїв, письменник пояснює, чому повстання зазнало поразки.

«Кіноповість «УКРИ» відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака — це бойова проза про АТО. Майже сто років тому Юрій Яновський створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, взявши фактаж із вуст Юрка Тютюнника. «УКРИ» — це суцільний «екшн» на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв «Енеїди», відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю й честь»

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Warning: Missing argument 3 for WPS\WPS_Hide_Login\Plugin::login_url() in /sata2/home/users/chytomo/www/archive.chytomo.com/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/plugin.php on line 657

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe